عضو کمیسیون آموزش دیدبان شفافیت و عدالت کشور گفت: محدود بودن ظرفیت پذیرش رشته های پرطرفدار از دلایل تمدید کنکور نظام قدیم است.

علی امرایی عضو کمیسیون آموزش دیدبان شفافیت و عدالت کشور در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، گفت: سال ۹۸ برای نخستین بار کنکور سراسری با دو نوع سوال نظام قدیم و جدید برگزار شد.
وی افزود: سازمان سنجش آموزش کشور برای ارزیابی مناسب میان داوطلبان کنکور ۹۸ از روش هم ترازی استفاده کرد تا حق داوطلبان نظام قدیم یا جدید ضایع نشود. نخستین سوالی که در ذهن دانش آموزان خطور کرد این بود که داوطلبان نظام قدیم تا چه زمانی می توانند بر اساس منابع تحصیلی خودشان آزمون بدهند.
کنکور سراسری سال ۱۴۰۰ به صورت تک نظام (نظام جدید) برگزار می شود
عضو کمیسیون آموزش دیدبان شفافیت و عدالت کشور در ادامه گفت: برای نخستین بار این سوال مورد پرسش قرار گرفت که رئیس وقت سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش پاسخ داد حداقل تا ۳ سال تحصیلی داوطلبان نظام قدیم می توانند همزمان با داوطلبان نظام جدید، اما بر اساس منابع تحصیلی خودشان آزمون دهند. 
امرایی اضافه کرد: در سال ۹۸ کنکور به صورت مشترک میان داوطلبان نظام قدیم و جدید برگزار شد. در سال ۹۹ آزمون مشترک ابتدا با مخالفت هایی رو به رو شد که در نهایت با اعتراض داوطلبان نظام قدیم بر اساس مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشجو، کنکور ۹۹ که به تازگی نیز برگزار شد به صورت مشترک میان داوطلبان نظام قدیم و جدید بر اساس منابع تحصیلی خودشان بود.
وی گفت: حال با نزدیک شدن به کنکور سراسری ۱۴۰۰ مقامات ارشد وزارت علوم و سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرده اند که کنکور سراسری سال ۱۴۰۰ به صورت تک نظام (نظام جدید) برگزار می شود.
عضو کمیسیون آموزش دیدبان شفافیت و عدالت کشور با بیان اینکه موضوع ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار