ابزار خط کش در ورد را می توان یکی از کاربردی ترین ابزارهای مایکروسافت آفیس ورد به حساب آورد، اما آیا با روش فعال کردن خط کش در ورد و مزایای آن آشنا هستید؟

مایکروسافت تمام تلاش خود را برای حفظ جایگاه کنونی برنامه آفیس کرده و همواره با انتشار نسخه های جدید، شرایط را به سود خود تغییر داده است. مایکروسافت آفیس ورد دارای ویژگی و قابلیت های زیادی بوده که بحث کردن پیرامون آن ها از حوصله این مقاله خارج است، اما قصد داریم در این مقاله به یکی از قابلیت های مهم آن، یعنی ابزار خط کش بپردازیم و شما را با کاربرد ابزار خط کش در ورد و سایر اطلاعاتی که نیاز است پیرامون آن بدانید، آشنا کنیم.
نکته: مایکروسافت آفیس ورد دارای نسخه های متنوعی است که کاربران زیادی در حال استفاده از آن ها هستند، اما برای این آموزش سراغ مایکروسافت آفیس ورد 2016 رفته ایم. البته نگران نباشید، زیرا تمام موضوعات مورد بحث در این مقاله با نسخه های مختلف مایکروسافت آفیس ورد، مطابقت دارد و می توانید ابزار خط کش در ورد 2019 یا سایر موارد را هم با راهنمایی هایی که ارائه می شود، استفاده کنید. فعال کردن ابزار خط کش در ورد
مایکروسافت آفیس ورد دارای بخش های مختلفی بوده و یکی از آن ها، Print Layout View است. در نوار ابزار بالا، باید وارد برگه View شوید. اگر بخش Print Layout از قبل برجسته نشده است، می توانید روی آن کلیک کنید.
پس از آن که روی برگه نمایش (View) کلیک کردید، خواهید دید قابلیت های جدیدی نمایش داده می شوند که در این بخش، باید گزینه Rulers را انتخاب کنید تا فعال سازی خط کش در ورد انجام شود. بلافاصله پس از آن که ابزار خط کش را انتخاب کردید، باید تغییرات جدید یا بهتر بگوییم، خط کش جدیدی را در نمایشگر به صورت افقی و عمودی مشاهده کنید.
نکته: ابزار خط کش افقی در نمای وب و طرح پیش نمایش هم قابل مشاهده است، اما خط کش ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری