رئیس مجلس نمایندگان آمریکا گفت: فرمان هایی که دونالد ترامپ در خصوص مهار ویروس کرونا صادر می کند، مشروعیت قانونی ندارند. رئیس مجلس نمایندگان آمریکا گفت: فرمان هایی که دونالد ترامپ در خصوص مهار ویروس کرونا صادر می کند، مشروعیت قانونی ندارند.

به گزارش شبکه خبری سی ان ان، نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا با انتقاد دوباره از اقدامات دونالد ترامپ در مواجهه با شیوع ویروس کرونا، از فرمان های اجرایی او در بحبوحه این بحران انتقاد کرد.
بر این اساس، پلوسی با تائید اظهارات سناتور بن ساس، فرمان های اجرایی رئیس جمهور آمریکا در ارتباط با شیوع ویروس کرونا را برخلاف قانون اساسی توصیف کرد و گفت: ما باید اکنون نیاز های مردم آمریکا را رفع کنیم. همانطور که مشاوران من می گویند اقدامات رئیس جمهور کاملا خلاف قانون اساسی است.
در پی عدم توافق دموکرات ها و دولت، دونالد ترامپ روز جمعه ۴ فرمان اجرایی از جمله در خصوص بیمه بیکاری را به امضا رساند. براساس یکی از این فرمان ها، بیمه بیکاری ۴۰۰ دلاری برای کسانیکه شغل خود را به دلیل شیوع ویروس کرونا از دست داده اند، برقرار خواهد شد.
سناتور برنی سندرز، نماینده ایالت ورمونت آمریکا نیز از بی توجهی رئیس جمهور این کشور به وضعیت اقتصاد آمریکا انتقاد کرد و گفت: ترامپ احتمالا نمی داند در هنگام گلف بازی او میلیون ها شهروند بیکار به سوی گرسنگی پیش می روند.
نحوه مدیریت بحران کرونا از سوی ترامپ ماههاست در محافل سیاسی آمریکا هدف انتقادات گسترده قرار گرفته است. برغم صدرنشینی بلامنازع آمریکا از نظر ابتلا و مرگ و میر ناشی از شیوع ویروس کرونا، ترامپ هر روز با طرح اظهارنظری غیر علمی و بی اساس جنجال برانگیز می شود.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار