نماینده مردم تهران در قوه مقننه در کمیته دائمی صلح و امنیت بین الملل IPU با تاکید براینکه سلاح هسته ای اسرائیل، تهدید امنیت بین المللی است، گفت: رهبر انقلاب اسلامی ساخت و استفاده از تسلیحات هسته ای و کشتارجمعی را حرام می داند.

به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی کمیته دائمی صلح و امنیت بین الملل یکصد و چهل و یکمین اجلاس بین المجالس جهانی ‪ IPU با حضور مصطفی کواکبیان ، عضو هیات پارلمانی جمهوری اسلامی ایران در صربستان برگزار شد .
کواکبیان در این نشست با اشاره به اهمیت خلع سلاح هسته ای، گفت: این موضوع از همان ابتدای تصویب قطعنامه مصوب مجمع عمومی در ۲۴ ژانویه ۱۹۴۶ در مرکز توجه تلاش های سازمان ملل بود .
این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: واقعیت های کنونی محیط امنیت بین المللی ایجاب می کند عدم گسترش سلاح هسته ای در مرکز توجهات کار سازمان ملل قرار گیرد لذا بر اجرای ان پی تی در این زمینه تاکید می کنم .
وی ادامه داد: یک روش عملی برای دستیابی به یک جهان عاری از سلاح هسته ای، تحقق این مفهوم در سطح منطقه است. ما به شدت در مورد عدم پیشرفت منطقه عاری از سلاح هسته ای در خاورمیانه نگران هستیم .
کواکبیان ادامه داد: پیشنهادی که ایران در سال ۱۹۷۶ برای این منطقه بی ثبات داد که کل کشورهای خاورمیانه، دولت های عضو نم و اکثریت اعضای جامعه بین المللی از آن حمایت کردند؛ اعتقاد راسخ داریم که ایجاد یک خاورمیانه به عنوان منطقه عاری از سلاح هسته ای می تواند مسیری برای یک جهان احتمالی بدون سلاح هسته ای باشد .
این نماینده مردم در مجلس دهم در ادامه گفت: این امر نه تنها برای صلح، ثبات و امنیت منطقه ای بلکه برای صلح و ثبات و امنیت جهانی نیز بسیار مهم است .
 نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس افزود: هر چند رژیم صهیونیستی از حمایت های آمریکا مطمئن است و برنامه غیرقانونی سلاح هسته ای خود را گسترش می دهد و مانع تلاش های بین المللی ...

سرخط اخبار