«رونالدو» در یک قدمی شکستن رکورد «ایکر مقدس»

ایرنا چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۲۶
تهران- ایرنا- حذف تیم پورتو از رقابت های لیگ قهرمانان فصل جدید بدین معنا است که «کریستیانو رونالدو» در یک قدمی شکستن رکورد بیشترین بازی در این تورنمنت است؛ رکوردی که هم اکنون در اختیار «ایکر کاسیاس» گلر افسانه ای اسبق رئال و نیمکت نشین کنونی پورتو است.

حذف پورتو توسط کراسنودار از لیگ قهرمانان به یک دهه حضور این تیم در معتبرترین رقابت باشگاهی اروپا پایان داد و علاوه بر این، کاسیاس برای نخستین بار در طول ۲۰ سال اخیر در این تورنمنت حضور نخواهد داشت.
رکورددار بیشترین بازی در لیگ قهرمانان (که پس از حمله قلبی که مه سال جاری دچار آن شد) در کادر فنی پورتو مشغول به فعالیت است حالا شاهد شکسته شدن رکوردش توسط مهاجم پرتغالی یوونتوس خواهد بود.
کاسیاس بدون احتساب مراحل انتخابی، ۱۷۷ بازی در لیگ قهرمانان انجام داده است؛ بیشتر از هر بازیکن دیگری در تاریخ این تورنمنت چه در نسخه پیشین و چه در نسخه جدید آن!
گلر اسبق تیم ملی اسپانیا که اولین بار در فصل ۱۹۹۹ – ۲۰۰۰ پا به لیگ قهرمانان گذاشت، طی ۲۰ سال اخیر در تمام فصول لیگ قهرمانان حضور داشته و در این مدت به همراه رئال سه بار عنوان قهرمانی را از آن خود کرده و با ۱۹ بار رسیدن به مرحله حذفی از این حیث نیز رکورددار است.
و حالا با توجه به حذف پورتو از دور سوم انتخابی این تورنمنت، اینکه بگوییم کاسیاس آخرین بازی خود را در لیگ قهرمانان انجام داده، بیراه نیست.
این موضوع بدین معنا است که رکورد کاسیاس در معرض شکسته شدن توسط برترین گلزن تاریخ این تورنمنت یعنی رونالدو قرار دارد.
مرد پرتغالی تا اینجا ۱۶۳ بازی در لیگ قهرمانان انجام داده و به همراه «لیونل مسی» (۱۳۵ بازی) تنها بازیکنان فعال حاضر در فهرست ۱۰ بازیکن برتر فوتبال اروپا محسوب می شوند.
در صورتی که یوونتوس پس از سال ها به حسرت قهرمانی خود در لیگ قهرمانان پایان دهد و رونالدو هم در تمام بازی ها به میدان برود؛ مرد پرتغالی به ۱۷۵ حضور در این رقابت ها خواهد رسید و این در حالی است که هنوز یک سال ...

سرخط اخبار