رئیس هیأت مدیره باشگاه تراکتور خواستار شفاف سازی سازمان لیگ درخصوص قرارداد پخش اینترنتی شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز و به نقل از روابط عمومی باشگاه تراکتور، "عباس الیاسی" اظهار کرد: علیرغم اعتراض باشگاه تراکتور در ارتباط با شروع مجدد لیگ برتر، مسابقات از سر گرفته شد و شاهد هستیم با تمامی تاکیدات سازمان لیگ، مشکلات متعددی در اجرای پروتکل های بهداشتی وجود دارد و ابهام پشت ابهام است که در روند اجرای لیگ برتر روز به روز در حال شکل گیری است، تا جایی که حتی برداشت ما این است که هفته ی گذشته واکسن کرونا در لیگ ایران ساخته شد.
وی افزود: متولی فوتبال ایران سازمان لیگ و ذی نفعان اصلی فوتبال نیز تیم های فوتبال هستند؛ اما در این فوتبال هیچ گزارش شفافی به ذی نفعان اصلی داده نمی شود. موج ابهام فضای فوتبال ما را درنوردیده و عزمی هم برای رفع ابهام نیست. از سویی قرارداد اسپانسری تبلیغات دور زمین و سهم تیم ها مشخص نیست و گزارشی داده نمی شود، چرا کلیه تیم ها که اعضای مجمع هستند نه اطلاع دقیقی از بحث تبلیغات محیطی دارند و نه اطلاع دقیقی از این قرارداد. از سوی دیگر فعالیت غیرشفاف در حوزه حق پخش اینترنتی برای یک سایت اینترنتی است. فعالیتی که این روزها خود را در نشست های خبری پیش و پس از بازی ها نشان می دهد.
رئیس هیئت مدیره باشگاه تراکتور در ادامه گفت: سئوالات متعددی در این ارتباط وجود دارد، اینکه قرارداد منعقد شده با این سایت اینترنتی چه زمانی و به چه شکلی و در قالب چه روند قانونی منعقد شده؟ آیا این قرارداد مصوبه هیات رئیسه سازمان لیگ را دارد؟ آیا روند قانونی یک مزایده طی شده است؟ آیا رقبا توانسته اند در مزایده مربوطه حضور یابند؟ سهم و حق قانونی باشگاه های پرطرفدار تراکتور، پرسپولیس ، استقلال، سپاهان، نساجی، فولاد، ملوان و ...

سرخط اخبار