رئیس سازمان امور عشایری ایران گفت: حدود ۶۰ هزار خانوار عشایری از آب شرب پایدار بی بهره اند و دولت آبرسانی به این قشر را در اولویت قرار داده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه کرمعلی قندالی در دیدار با استاندار آذربایجان غربی با اشاره به جمعیت عشایری کشور، اظهار داشت: طبق آخرین سرشماری سال ۱۳۸۷، جمعیت عشایر کشور یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در قالب ۲۱۳ هزار خانوار عشایری بوده که این رقم بر اساس سرشماری ثبتی مبنایی به بیش از ۳۰۰ هزار خانوار با یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر جمعیت رسیده است.
وی با بیان اینکه آذربایجان غربی در رتبه سوم جمعیت عشایری ایران قرار دارد، گفت: این آمار نشان می دهد با وجود برخی مهاجرت ها در جوامع در این حوزه نیز شاهد مهاجرت معکوس و برگشت عشایر به حوزه و مناطق خود هستیم.
رئیس سازمان امور عشایری ایران تصریح کرد: ۳۵ میلیون هکتار از اراضی و مراتع کشور در حوزه جامعه عشایری است که با داشتن ۲۳ میلیون راس دام ۲۸ درصد دام کشور را در اختیار دارند.
قندالی افزود: حدود ۶۰ هزار خانوار عشایری از آب شرب پایدار بی بهره اند و دولت آبرسانی به این قشر را در اولویت قرار داده است.
وی ادامه داد: حدود ۹۰ درصد مناطق عشایری کشور از آب شرب سالم بهره مند هستند و زیرساخت های لازم برای توسعه این بخش در حال تامین است.
این مقام مسوول اعطای تسهیلات کم بهره به جامعه عشایری را یکی از اقدامات این نهاد برای حمایت از عشایر عنوان کرد.
استاندار آذربایجان غربی نیز در این دیدار با اشاره به اینکه عشایر این استان علاوه بر جایگاه ویژه جمعیتی در بین عشایر کشور نقش برجسته ای نیز در پاسداری از انقلاب داشته اند، افزود: تقدیم شهدای گرانقدر و نیز سهم مهم در تولید و تامین نیازمندی های اقتصادی استان از جمله ویژگی های عشایر آذربایجان غربی به شمار می رود.
محمدمهدی شهریاری با تاکید بر تخصیص منابع حمایتی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار