پس از انتشار گزارشی از بیمارستان ولایت قزوین در خبرگزاری ایلنا، یکی از پرستارها می گوید که کادر درمان 51 روز است که درگیر این ماجرا هستند، همین مسئله باعث سوءاستفاده و موج سواری رسانه های بیگانه در مورد زمان شیوع ویروس کرونا در کشور شد، اما واقعیت چیز دیگری بود.

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، روز گذشته با انتشار گزارش میدانی خبرگزاری ایلنا از بیمارستان ولایت قزوین، مدیرپرستاری این بیمارستان در بخشی از گفت وگو اظهار کرد که او و همکارانش 51 روز است که درگیر این ماجرا هستند و تلاش زیادی برای درمان مردم انجام داده اند.
همین چندثانیه کافی بود تا رسانه های بیگانه اقدام به موج سواری کرده و در بسیاری از کانال ها، شبکه های اجتماعی و رسانه های بیگانه مورد سوءاستفاده قرار گیرد. رسانه های بیگانه با تقطیع همین چندثانیه از گزارش ایلنا تلاش کردند تا اینگونه القا کنند که این عدد با تاریخ رسمی اعلام شیوع ویروس کرونا در ایران همخوانی ندارد، چراکه تا تاریخ ششم فروردین 37 روز از اعلام رسمی شیوع کرونا در ایران می گذرد.
اما واقعیت ماجرا چه بود؟ مدیر پرستاری بیمارستان ولایت می گوید منظورش درگیری کادر درمان با ویروس آنفلوآنزا و بیماری های تنفسی در زمستان و سپس بیماری کرونا بوده. بهتر است راز دقیق این تاریخ را از زبان مدیر پرستاری بیمارستان ولایت بشنویم:

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار