خریداران آپارتمان در بازار وام مسکن، عمدتا به یک نوع تسهیلات - وام اوراق - به دلیل در ویترین قرار داشتن آن، برخورد می کنند؛ اما تحقیقات میدانی در شبکه بانکی بیانگر عرضه ۵ نوع وام دیگر با کف و سقف متنوع است.

به گزارش بنکر ( Bankerبانک های خصوصی از ۲۰۰ تا ۷۵۰ میلیون تومان وام خرید مسکن می دهند که البته شرایط برای هر کدام از تسهیلات با دیگری متفاوت است. برخی بانک ها به جای مسیر اصلی - با اسم وام خرید مسکن - از مسیرهای فرعی (تحت عنوان وام تعمیرات) تسهیلات ارائه می دهند. وام با سقف نامحدود هم وجود دارد.
متقاضیان خرید مسکن هم اکنون به ۶ مسیر اصلی وفرعی برای دریافت تسهیلات خرید واحدهای مسکونی دسترسی دارند که هرکدام از این تسهیلات به لحاظ چند مشخصه اصلی مربوط به ویژگی های وام، شکل متفاوتی از کمک هزینه مسکن محسوب می شوند. در شرایطی که عمده متقاضیان دریافت وام خرید مسکن تنها از وجود یک مسیر معمول برای دریافت وام اطلاع داشته و عمدتا از این مسیر اقدام به دریافت تسهیلات خرید آپارتمان می کنند که این شکل از تسهیلات از سوی یک بانک دولتی پرداخت می شود، اما شش مسیر اصلی وفرعی پرداخت وام خرید مسکن وجود دارد. در قالب این شش مسیر، شش بانک تجاری دولتی و خصوصی اقدام به پرداخت وام خرید مسکن در دو شکل عمده به متقاضیان می کنند. برخی از این وام ها به صراحت با عنوان وام خرید مسکن از سوی برخی از این بانک ها به متقاضیان معرفی می شود و در برخی دیگر به صراحت اعلام نمی شود که امکان دریافت وام برای خرید مسکن وجود دارد اما عملا امکان دریافت تسهیلات با اتکا به سپرده های قبلی متقاضیان برای آنها میسر است.
حتی در یک شکل از پرداخت این وام ها، امکان دریافت وام نامحدود از یک مسیر نامرئی وجود دارد. بانک پرداخت کننده این تسهیلات به صورت نامرئی و بدون آنکه به صراحت اعلام شود این بانک تسهیلات خرید مسکن پرداخت می کند، با شرایطی وام نامحدود به متقاضیان پرداخت می ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار