وزیر صمت گفت:اقتصاد کشور در پایان سال شاهد رشد مثبت خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز قم ، وزیر صنعت، معدن و تجارت در نشست هم اندیشی با فعالان اقتصادی و تولید کنندگان قم با اعلام این خبر گفت: تحریم های ظالمانه رژیم آمریکا هر چند فشارهای زیادی به بخش های اقتصادی وارد کرد اما با ایستادگی و مقاومت ملت ایران و همچنین تکیه به توان داخلی امیدواریم در پایان سال جاری رشد مثبت اقتصادی را تجربه کنیم.
رزم حسینی افزود: در صورتی که این تحریم های ظالمانه هم روزی برداشته شود به هیچ عنوان واردات بی رویه ای نخواهیم داشت و مانع از ایجاد هرگونه آسیب به تولید کننده داخلی خواهیم بود.
وی در ادامه از طرح جدید وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تفویض اختیارات به استان ها خبر داد و گفت: این وزارتخانه حاضر است در صورتی که استانداران مسئولیتش را بپذیرند و متقاضی اختیارات این وزارت خانه باشند آنها را به استانداران تفویض کنند.
تسهیل روند صادرات یکی از وعده های امروز رزم حسینی بود.
وی با اشاره به طرح جدید وزارت صمت گفت: صادرکنندگان می توانند در قبال تعهد ارزی که به بانک مرکزی داده اند ، مواد اولیه مورد نیاز خود یا دیگر واحد های صنعتی را به کشور وارد کنند.
رزم حسینی در ادامه به برخی پیشرفت ها در عرصه های مختلف صنعتی و معدنی اشاره کرد و گفت: در طول 9 ماه گذشته ، پروانه های بهره برداری واحد های صنعتی 9 درصد افزایش داشته و کارخانجات تولید لوازم خانگی نیز بیش از 50 درصد پیشرفت داشته اند.
وزیر صمت افزود: در صنعت خودرو نیز در این مدت شاهد افزایش 23 درصدی تولید داخلی بوده ایم و امیدواریم تا خرداد سال آینده به 50 درصد رشد برسیم.
در این جلسه تعدادی از صاحبان صنایع و مدیران اقتصادی استان برخی مشکلات واحد های ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار