خشت طلایی، از آن شهرداری همدان

لوگوی واحد مرکزی خبر واحد مرکزی خبر . چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۷:۴
پنجمین دوره جایزه جهانی خشت طلایی با معرفی شهرداری همدان به عنوان رتبه نخست این جشنواره به کار خود پایان داد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز همدان ، شهرداری همدان از میان ۵۸ کشور شرکت کننده و ۳ نامزد معرفی شده هیأت داوران شامل مسکو ، تهران و همدان، حائز رتبه نخست شد.
تاکنون ۵ دوره جایزه جهانی خشت طلایی تهران، از سال ۱۳۹۳ شمسی (2014) میلادی به ابتکار مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران، همزمان با بزرگداشت روز جهانی شهر ها (۹ آبان/ ۳۱ اکتبر) در کلانشهر تهران برگزار شده است.
این رویداد بین المللی، با هدف هم افزایی مشارکت شهرها، برای دستیابی به توسعه شهری و ترویج تجارب موفق جهانی پایه گذاری شد.
بیشتر بدانیم:
دوره های مختلف برگزاری جایزه خشت طلایی:
نخستین دوره این جایزه (۱۳۹۳)، در حوزه «مدیریت شهری» در مقیاس ملی و با تأکید بر پروژه های عمرانی شهر تهران و قدردانی از ۳ پروژه برگزار شد و میهمانان و اندیشمندان حوزه شهری، در نشستی تخصصی، درباره موضوع «توسعه شهری» به بحث و تبادل نظر پرداختند.
دومین دوره جایزه (۱۳۹۴)، با تأکید بر موضوع «جهان-محلی» در ۸ محور برگزار شد. در این رقابت ۳۳۰ پروژه شهری از سراسر جهان، توسط داوران ارزیابی و به ۲۴ پروژه منتخب، جوایزی اهدا شد. در این دوره نشست های تخصصی نیز با حضور اندیشمندان بین المللی در ۲ موضوع «جهان-محلی» و «خواهرخوانده های شهری» برگزار شد.
سومین دوره جایزه (۱۳۹۵)، با همکاری گسترده تر بین المللی در ۷ محور برنامه ریزی شد که با انجام فرایند داوری و بررسی بیش از ۴۰۰ پروژه، با نظر هیأت داوران، از ۲۴ پروژه قدردانی شد. در این دوره، ۲ نشست تخصصی با حضور اساتید دانشگاه و حرفه مندان در موضوعات «شهر هوشمند» و «تاب آوری» برپا شد و برگزاری دوره چهارم، با توجه به تغییرات مدیریتی کلان ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار