تبریز- نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره به حادثه سقوط هواپیمایی اوکراینی گفت: حادثه سقوط هواپیما شیرینی حمله به پایگاه آمریکایی را تلخ کرد.

به گزارش خبرنگار مهر ، حجت الاسلام و المسلمین سید محمدعلی آل هاشم ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه تبریز با اشاره به مصادیق تقوا گفت: یکی از مصادیق تقوا، اجتناب از مال حرام است. لقمه حرام زبان دین عقل و ایمان را از بین می برد.
وی ادامه داد: لقمه حرام مانند خون است و خون به تمام اعضا انسان وارد می شود و نابود می کند. پیامبر ( ص) می فرمایند از سنگ حرام در ساخت خانه استفاده نکنید چون این سنگ حرام مایه ویرانی خانه می شود. در هر جایی هستیم، از مال حرام دوری کنیم.
وی با تاکید بر اینکه غفلت، مایه فراموشی خداوند می شود، افزود: چیزهایی که باعث می شود انسان خدا را فراموش کند، همراهی شیطان، سختی در زندگی همه از آثار دوری از یاد خدا است.
آل هاشم افزود: غفلت عامل دیگری است که باعث می شود انسان خدا را فراموش کند. چرا این همه غفلت می کنیم؟ مراد از غفلت، بی توجهی است. که اگر خدا را فراموش کنیم، دچار غفلت شده ایم .
امام جمعه تبریز ادامه داد: در تعالیم پیشوایان دینی و در روایات، انسان از غفلت نهی شده است. راه هایی هست که می توانیم خدا را همیشه یاد کنیم و دچار غفلت نشویم که این راه ها را هفته بعد عرض خواهم کرد.
وی با اشاره به سیل اخیر در سیستان و بلوچستان گفت: خدایا این بلا را از کشور ما دور کن، به هموطنان عزیزمان در سیستان و بلوچستان باید کمک کنیم و همه مسئولان در این خصوص باید تلاش کنند.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره به انتخابات مجلس در اسفند ماه بر ضرورت رعایت اخلاق و رفتار انتخاباتی تاکید داشت و گفت: امیدواریم کاندیداها اخلاق انتخاباتی را رعایت کنند و با رفتارشان کاندیداهای دیگر را ناراحت نکنند.
وی در خصوص شاخص های ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار