شبکه الجزیره گزارش داد: سخنان مکرون در حمایت از انتشار کاریکاتور های موهن علیه اسلام، با واکنش های مردمی و رسمی و دعوت به تحریم کالا های فرانسوی در شبکه های اجتماعی روبرو شد.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما ، شبکه الجزیره گزارش داد: سخنان رئیس جمهور فرانسه در حمایت از انتشار کاریکاتور های موهن علیه اسلام، با واکنش های مردمی و رسمی و دعوت به تحریم کالا های فرانسوی در شبکه های اجتماعی روبرو شد.
گزارشگر شبکه تلویزیونی الجزیره گفت: خشم از سخنان رئیس جمهور فرانسه و دعوت ها به تحریم کالا های ساخت این کشور، ادامه دارد و در حال گسترش است. شمار بیشتری از کشور های عربی و اسلامی در واکنش به سخنان رئیس جمهور فرانسه در مورد کاریکاتور های موهن علیه حضرت محمد (ص)، شاهد خشم و دعوت به تحریم کالا های فرانسوی هستند.
در حالی که فروشگاه های بیشتری از کالا های فرانسوی خالی می شود، وزارت امور خارجه فرانسه توقف فوری دعوت ها به تحریم این کالا ها را خواستار شد و عاملان مطرح کردن این دعوت ها را اقلیت افراطی توصیف کرد. به نظر می رسد، بحرانی که سخنان رئیس جمهور فرانسه درباره کاریکاتور های موهن ایجاد کرد، فقط محدود به واکنش های مردمی، تحریم کالا ها و اعتراضات در شبکه های اجتماعی نیست و شاهد قدرت گرفتن موضع گیری های سیاسی در برابر این سخنان هستیم و این مسئله به طور مشخص به میدان جدید رویارویی بین ترکیه و فرانسه تبدیل شده است.
آنکارا و پاریس پیش از این هم روابط بحرانی با یکدیگر داشتند. در حالی که اردوغان بار دیگر مکرون را بیمار روانی توصیف و درباره توانایی ذهنی او ابراز تردید کرد، وزارت امور خارجه آلمان این انتقادات را رد و آن را غیرقابل قبول توصیف کرد. پاکستان هم سفیر فرانسه در اسلام آباد را احضار کرد و یادداشت اعتراض شدیداللحنی به او تحویل داد. عمران خان نخست وزیر پاکستان همچنین گفت اقدام مکرون در انتشار ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار