فعالیت 6 ساله دارالقرآن «اسراء» افغانستان در خفا

ایکنا پنج شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲
گروه بین الملل دارالقرآن «اسراء» مدت شش سال است که به صورت پنهانی در افغانستان فعالیت می کند و تابلویی بر سر در ساختمان این مرکز دیده نمی شود.

عبدالشکور فلاح، مدرس و داور قرآن افغانستانی در گفت وگو با ایکنا ؛ با اشاره به تاریخچه تأسیس دارالقرآن تخصصی «اسراء» با حضور شیخ احمد علی، قاری مصری اظهار کرد: این مرکز از سال 1392 تاکنون مشغول فعالیت است.
وی در ادامه درباره اهداف این مؤسسه گفت: زمینه سازی برای انس و ارتباط بیشتر نوجوانان، جوانان و دیگر اقشار جامعه با قرآن و شناسایی و جذب استعدادهای قرآنی از جمله این اهداف است.
فلاح همچنین تربیت قاریان و حافظان متدین و متخلق به اخلاق و آگاه به معارف اسلامی را از اهداف این مرکز دانست و گفت: تلاش کرده ایم که برنامه های این دارالقرآن در راستای فرهنگ و معارف قرآن کریم باشد.
وی تصریح کرد: پرورش مهارت های قرآنی در راستای انس با قرآن کریم، تلاش برای ارتقای اخلاق اسلامی در جامعه و برگزاری کلاس ها و ارائه برنامه های مختلف قرآنی و مذهبی از جمله اقدامات این دارالقرآن بوده است.
به گفته فلاح، این مرکز قرآنی فاقد تابلو بر سر در ساختمان آن است؛ زیرا امکان انهدام این ساختمان از سوی گروه طالبان یا دیگر گروه های تروریستی وجود دارد.
انتهای پیام

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار