استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه استانداران در ارتباط با همه مسائلی که در بخشی از آنها اختیاراتی ندارند باید پاسخگو باشند، گفت: یکی از مهم ترین دغدغه های استانداران، نامتناسب بودن اختیارات و مسوولیت ها است.

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، محمدرضا پورمحمدی ظهر امروز در نشست خبری ستاد استانی مقابله با کرونا اظهار کرد: نظام مدیریت و برنامه ریزی ما بخشی و متمرکز بوده و در بحران ها هم ستاد ملی تشکیل می یابد که به شورای تامین تفویض شده و اقدامات ستادهای استانی هم باید در هماهنگی با ستاد ملی باشد.
وی افزود: تصمیمات استاندار نیز در شرایط بحرانی تابعی از تصمیمات ستاد ملی است مگر اینکه اختیارات لازم تفویض شده است.
استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به برخی از اهانت ها و هتاکی های صورت گرفته در فضای مجازی نسبت به مسوولان کشوری و استانی در ارتباط با مدیریت بحران کرونا اظهار داشت: وقتی در شرایط بحرانی قرار می گیریم انرژی ها را باید صرف هم افزایی و خرده گیری ها و گله مندی ها را به بعد موکول کنیم.
 انتقاد آزاد، هتاکی ممنوع
پورمحمدی در عین حال خاطرنشان کرد: ما آماده پاسخگویی و پذیرش همه انتقادات هستیم اما هتاکی و توهین ممنوع است.
این مسوول تصریح کرد: در کارزار مبارزه با کرونا سیاست های ما بیشتر بر روی پیشگیری، آگاه سازی و آموزش تمرکز می یابد؛ فعلا داروی قطعی و واکسن بیماری تولید نشده اما آنچه مسلم شده این است که هر قدر همراهی و مراعات مردم بیشتر باشد روند مبارزه و قطع زنجیره بیماری تسریع می شود و در این ارتباط رسالت رسانه ها بسیار سنگین است.
بهبود ۵۵ درصد مبتلایان به کرونا در آذربایجان شرقی
پورمحمدی به آمار استان هم اشاره و اضافه کرد: در استان تاکنون تعداد مبتلایان به یک هزار و ۶۸۸ نفر رسیده و بیش از 800 نفر بهبود یافته اند؛ یعنی 55 درصد مبتلایان در استان بهبود یافته که نشان از همراهی و وظیفه شناسی همه عوامل درگیر دارد.
استاندار ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار