۸باور اشتباه درباره سیستم گوارش که باید فراموش شود!

برنا نیوز شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۵۹
دستگاه گوارش ما یکی از اعضای حیاتی بدن ماست که عموما نسبت به آن بی توجهیم و یا گاهی با تصورات غلط نسب به شکل کار آن نگاه می کنیم.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ ارتباط غذا با سلامتی یکی از قدیمی ترین باورهای رایج در میان انسان هاست. تا جایی که در قرن های پیشین تغذیه و دستورهای غذایی یکی از اصلی ترین راه های درمان برای پزشکان و طبیبان بود. اما مشکلات گوارشی بسیاری وجود دارد که در مورد چگونگی ابتلا، درمان و پیشگیری از آنها باورهای نادرست و اشتباهی در ذهن ما شکل گرفته است.
در این گزارش به ۸ باور غلط که ممکن است به غلط در ذهن ما شکل گرفته باشد، می پردازیم.
غذاهای تند و استرس باعث زخم معده می شود
در گذشته های نه چندان دور تصور میشد شیوه زندگی مانند علاقه زیاد به غذاهای پرادویه یا شغل های استرسزا، ریشه زخم معده هستند اما امروزه پزشکان دریافتند که علت اصلی زخم معده، استرس یا رژیم غذایی نیست بلکه آلوده شدن به باکتری خاصی به نام هلیکوباکتر پیلوری علت اصلی آن است. این باکتری در بزاق وجود دارد و از طریق استفاده از قاشق و چنگال فرد آلوده یا خوردن غذای نیمه کاره دیگران منتقل می شود. برخی از داروها مانند آسپرین، ایبوپروفن، ناپروکسن، کتوپروفن و برخی داروهای درمان کننده بیماری آرتریت (درد و ورم مفاصل) از جمله این داروهاست که می توانند باعث زخم معده شوند، به همین علت باید از مصرف هرگونه دارو بدون مشورت با پزشک خودداری کنید. مصرف سیگار و الکل هم از دیگر علل زخم معده است.
نوشیدن شیر باعث بهبود زخم معده می شود
این باور غلط که نوشیدن شیر باعث بهبود زخم های گوارشی میشود، را باید اصلاح کرد. از آنجا که زخمهای گوارشی اغلب به دلیل عفونت هلیکوباکتر پیلوری هستند، تنها درمان با آنتی بیوتیک میتواند شفا دهنده آنها باشد و علائمشان را از بین ببرد. نوشیدن شیر ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار