یک قفل ساز روس که مظنون به قتل دست کم ۲۶ زن سالخورده و دزدی از منزل آنها در فاصله سال های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۲ میلادی است، به دست مأموران پلیس روسیه بازداشت شد.

برترین ها: به نقل از رسانه فارسی زبان؛ یک قفل ساز روس که مظنون به قتل دست کم ۲۶ زن سالخورده و دزدی از منزل آنها در فاصله سال های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۲ میلادی است، به دست مأموران پلیس روسیه بازداشت شد.
کمیته تجسس روسیه که اصلی ترین نهاد تحقیقات جنایی در این کشور است، روز سه شنبه یکم دسامبر (۱۱ آذر) با انتشار بیانیه ای اعلام کرد این مرد ۳۸ ساله رادیک تاگیروف نام دارد و اهل شهر کازان در ۸۰۰ کیلومتری شرق مسکو است. این کمیته می گوید دستگیری تاگیروف حاصل پیگیری «نظام مند و دقیق» نیروهای انتظامی این کشور و انجام بیش از ۱۰ هزار مورد کارشناسی ژنتیکی بوده است.
کارشناسان جنایی روسیه می گویند این قتل های زنجیره ای در ۱۲ استان مختلف روسیه انجام شده بود، اما اثر بیولوژیکی به جا مانده از کفش های قاتل در محل های مختلف و نیز روش یکسان قتل ها مأموران را به این نتیجه رسانده که قاتل همه این قربانیان یک نفر بوده است.
مقامات پلیس روسیه می گویند رادیک تاگیروف که یک بار دیگر نیز در سال ۲۰۰۹ به دلیل دزدی دستگیر شده بود، در نخستین بازجویی ها لب به اعتراف درباره قتل ها گشوده است.
روسیه در سال های اخیر یکی از بالاترین آمارهای قتل های زنجیره ای در جهان را داشته است. از جمله این موارد، جنایات میخائیل پاپکوف، افسر پیشین پلیس سیبری است که به دلیل قتل ۷۸ زن در فاصله سال های ۱۹۹۲ تا ۲۰۰۷ به به زندان ابد محکوم شد. او گاهی با خودرو شخصی و گاهی با خودرو پلیس در خارج از ساعت کارش، زنان را سوار کرده و پس از تجاوز جنسی، آنها را می کشت.
مورد معروف دیگر «الکساندر پیچوشکین» بود که او نیز به دلیل کشتن ۴۸ نفر عمدتا در فاصله سال های ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۶، به حبس ابد محکوم شد. او در ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار