ایتنا- گزارش های به دست آمده حاکی از آن است که ارز دیجیتال فیس بوک همراه با کیف پول ویژه آن در ژانویه سال میلادی آینده عرضه خواهد شد.

گزارش های به دست آمده حاکی از آن است که ارز دیجیتال فیس بوک همراه با کیف پول ویژه آن در ژانویه سال میلادی آینده عرضه خواهد شد.
به گزارش ایتنا و به نقل از engadget ، ارز دیجیتال فیس بوک به نام لیبرا به احتمال بسیار زیاد در ماه ژانویه به بازار عرضه می شود اما به نظر می رسد که این کمپانی برای بار دیگر جاه طلبی های این پروژه را کاهش داده است. هنگامی که انجمن لیبرا به عنوان کنسرسیوم فیس بوک که برای نظارت بر این پروژه تأسیس شد آخرین برنامه های خود را در ماه آوریل به اشتراک گذاشت گفت که هدف آن ایجاد چندین «پایدار سکه» دیجیتالی از ارزهای رسمی مانند دلار ، یورو و پوند است.
پایدار سکه ها رمز ارزهایی هستند که ارزش آن ها در برابر پول های واقعی پایه خود تغییر نمی کند. به این ترتیب یک پایدار سکه که توسط دلار پشتیبانی می شود همیشه به ارزش یک دلار باقی خواهد ماند. انجمن لیبرا همچنین در پی آن بود که ترکیبی از تمامی سکه ها ایجاد کند. این گروه تصمیم یاد شده را زمانی اتخاذ کرد که قانون گذاران نگرانی های خود را در رابطه با هدف ابتدایی این انجمن برای ایجاد رمز ارز بر اساس سبدی از ارزهای دنیای واقعی اعلام کردند.
گزارش های به دست آمده از فایننشال تایمز خاکی از آن است که انجمن لیبرا هم کنون قصد دارد تنها یک سکه را عرضه کند که توسط دلار آمریکا پشتیبانی می شود. این کنسرسیوم 27 عضوی همچنان برنامه دارد که در آینده سکه هایی را بر اساس سایر ارزهای واقعی ایجاد کند. علاوه بر این تاریخ عرضه لیبرا به زمان تائید نهایی این ارز توسط قانون گذاران بستگی دارد.
فیس بوک به احتمال بسیار زیاد هم زمان با لیبرا از کیف پول دیجیتال خود به نام نووی (Novi) نیز ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار