تهران - ایرنا - مدیر باشگاه مثبت زمزم می گوید: چهار سال است که به مناسبت روز جهانی ایدز یک روز را به برگزاری جشنواره غذاهایی که مبتلایان به ایدز آنها را تهیه کرده اند، می گذرد و ما از این غذاها می خوریم و با گذشت چهار سال هنوز در سلامت هستیم. این یعنی ایدز از غذا یا ظروف مورد استفاده فرد مبتلا، به دیگری منتقل نمی شود.

امسال هم همچون سال های گذشته، سازمان ها و نهادهای فعال در این حوزه به مناسبت روز جهانی ایدز، اقدام به اطلاع رسانی درباره راه های انتقال این بیماری، پیشگیری و درمان آن کردند. بیشتر آنها در تلاش برای آگاهی بخشی به جامعه برای شناسایی بیماران و ترغیب آنها برای انجام فرایند درمان بودند اما در این میان برنامه های مفرحی هم برای مبتلایان به ایدز و خانواده هایشان توسط نهادهای مربوطه برگزار شد تا یکبار دیگر مبتلایان به این باور برسند که با ایدز هم می شود زندگی کرد.
در همین راستا باشگاه مثبت زمزم زیرنظر مراکز بهداشت جنوب تهران و دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز سعی داشتند با برگزاری جشنواره غذا میان خانواده مبتلایان به ایدز، فضای دوستانه و گرمی را برای آنها رقم بزنند. این جشنواره با عنوان «جشنواره غذای سالم» فرصتی برای رقابت دوستانه میان مبتلایان به ایدز و ارائه غذایشان برای گرفتن امتیاز و جایزه بود.
در همین رابطه رضا موسی نژاد مدیر باشگاه مثبت زمزم روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا، درباره برگزاری جشنواره غذا توسط خانواده های مبتلا به ایدز افزود: امسال برای چهارمین سال پی در پی، جشنواره غذای سالم با حضور ۱۰۰ نفر شرکت کننده مبتلا به ایدز در باشگاه مثبت زمزم برگزار شد. در این میان حتی یکی از داوران که مسئول امتحان کردن غذاها بود و به دستپخت ها امتیاز می داد، مسئول بهداشت منطقه بود.
وی تصریح کرد: این مثال را زدم برای اینکه بگویم همه ما و به ویژه مسئولینی که در این جشنواره حضور داشتند، همگی از غذاها تست کردیم و هیچ کدام مبتلا نشدیم. این تصور اشتباه برخی از مردم است که فکر می کنند ایدز از غذا یا ظروفی که فرد مبتلا استفاده ...

سرخط اخبار