مشاور اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی: بیش از ۶۰ درصد محلات استان یزد در طرح شهید سلیمانی، غربالگری شده اند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز یزد ، لطفی با اشاره به اینکه ۲ ماه از اجرای طرح شهید سلیمانی می گذرد گفت: بر اساس ارزیابی های صورت گرفته استان یزد از استان های برتر در این طرح است.
وی با اشاره به اینکه اعضای این طرح آمادگی برای مقابله با موج چهارم را دارند، ادامه داد: این طرح علاوه بر کرونا، می تواند بستری برای مقابله با بحران های بعدی کشور باشد.
رئیس جامعه پزشکی استان با اشاره به اینکه طرح شهید سلیمانی در ۸۲۰ محله استان اجرا می شود گفت: از مهمترین اقدامات این طرح تست هایی ست که از بیماران مشکوک در درب منازل به صورت رایگان گرفته می شود.
ذاکری با اشاره به اینکه یکی دیگر از اقدامات مهم این طرح توزیع بسته های کمک معیشتی است، افزود:در دوماه اخیر ۵۰ هزار بسته کمک معیشتی بین نیازمندان توزیع شده است.
معاون فنی مرکز بهداشت استان گفت: از ابتدای اجرای این طرح، بیش از ۹۵ درصد آمار مرگ و میر و بیش از ۹۰ درصد آمار بستری در بیمارستان کاهش یافته است.
شریفی با اشاره به اینکه گام چهارم پیشگیری و مقابله با کرونا در قالب طرح شهید سلیمانی در حال برگزاری است، افزود: آموزش مردم برای ارتقای سواد سلامت آنها، غربالگری و شناسایی بیماران و معرفی آن ها به مراکز درمانی با کمک مردمو استفاده از ظرفیت نیرو های داوطلب بسیجی و هلال احمر برای نظارت بر اصناف و اماکن عمومی از اقداماتی ست که در این طرح انجام می شود.
وی ادامه داد: این طرح در قالب ۳ محور مراقبتی، حمایتی و نظارتی در حال اجراست. 
معاون فنی مرکز بهداشت استان بااشاره به اینکه این طرح با همکاری بین بخشی و جلب مشارکت مردم انجام می شود، گفت:طرح محله محور است و ظرفیت مردم برای ارائه خدمت به خود مردم محله استفاده می شود.

سرخط اخبار