رییس مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی گفت: یک تصور عمومی و یک نیاز کاذب مبنی بر اینکه همگان باید واکسن آنفلوآنزا را تزریق کنند وجود دارد، اما تعداد واکسن اندک است.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ بر اساس گفته های مسئولان بهداشت و درمان کشور واکسن آنفلوآنزا در روزهای ابتدای مهر ماه در کشور توزیع می شود. اما سال جاری در مقایسه با سال های گذشته تفاوت قابل توجهی دارد.
پوشش واکسن آنفلوآنزا 6 برابر سال های گذشته
عباس آقازاده، رییس مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی درباره توزیع واکسن آنفلوانزا به خبرنگار اجتماعی برنا گفت: خریداری واکس آنفلوآنزا برعهده دولت و وزارت بهداشت و درمان است. واکسن از منابع اروپایی خریداری شده و مورد تایید سازمان بهداشت جهانی بوده و از کیفیت مناسبی برخوردار است.
 او افزود: 5 تا 6 برابر سال های گذشته واکسن آنفلوآنزا خریداری شده است. برای مثال بیش از 10 میلیون دوز واکسن خریداری شده است.
رییس مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی تصریح کرد: یک تصور عمومی و یک نیاز کاذب مبنی بر اینکه همگان باید واکسن آنفلوآنزا را تزریق کنند، وجود دارد اما تعداد واکسن کمتر از تمامی مردم کشور است. در صورت توزیع هوشمندانه و هدفمند واکسن به شکل مناسب پوشش دهی صورت می گیرد.
اقدامات جدی برای جلوگیری از قاچاق دارو
آقازاده درباره روند توزیع دارو گفت: برای اینکه دارو در روند قاچاق قرار نگیرد باید برنامه مناسبی در زمینه توزیع آن انجام شود. پروتکل های دولت و توزیع واکسن بر اساس اولویت های سازمان جهانی بهداشت انجام می شود.
او ادامه داد: هرچند برخی اقدامات در آن کم رنگ شده است. برای مثال سهم بخش خصوصی در درمان مردم و مبارزه با بیماری ها به ویژه کرونا باید شناخته و برای بخش خصوصی تمهیدات مناسب پیش بینی شود.
60درصد خدمات درمانی در بخش خصوصی
به گفته او بیش از 60 درصد ...

سرخط اخبار