6 مشکل پوستی در فصل گرما + درمان های طبیعی

تبیان پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰:۲۶
برخی از مشکلات رایج پوستی در فصل تابستان عبارت اند از: احساس خارش و سوزش پوست، برآمدگی های کوچک و خارش دار، پوست چرب، بثورات خارش دار که با احساس ناراحتی و درد همراه هستند، رنگ پوست ناجور، فولیکولیتیس، آکنه و آفتاب سوختگی.

فصل گرم تابستان فرا می رسد و هنگامی که ما مراقب نیازهای تغذیه ای مان برای مقابله با گرما در طول تابستان هستیم، ممکن است مراقبت از پوست را فراموش کنیم.
در آب و هوای داغ و شرجی، ما در معرض بسیاری از مشکلات پوستی هستیم. مشکلاتی چون احساس خارش و سوزش، برآمدگی های کوچک و خارش دار، پوست چرب، بثورات خارش دار که با احساس ناراحتی و درد همراه هستند، رنگ پوست ناجور، فولیکولیتیس، آکنه و آفتاب سوختگی. این مشکلات پوستی ممکن است به دلیل آب و هوای گرم و ساعت ها خارج از منزل بودن، به وجود آیند؛ اما نباید نگران باشید! برخی از درمان های خانگی شگفت انگیز وجود دارند که می توانند به شما در حل مشکلات پوستی کمک کنند. با ما همراه باشید...
بیشتر بخوانید
 5 خطر گرمای تابستان برای سلامتی
در ادامه لیستی از مشکلات پوستی متداول و درمان های خانگی آمده است:
1- آکنه و جوش های پوستی در طول تابستان، عموماً زیاد عرق می کنید و هنگامی که عرق شما با باکتری ها و چربی های روی پوستتان ترکیب می شود، می تواند منافذ پوست را مسدود کند و منجر به آکنه یا جوش های پوستی شود.
چه باید کرد؟
* برای پیشگیری از این اتفاق شما باید دائم صورتتان را بشویید تا چربی های روی پوستتان پاک شود.
* همچنین از دستمال ها و حوله هایی که با آن ها عرقتان را پاک کرده اید دوباره استفاده نکنید.
* علاوه بر این می توانید با آرد نخود و شیر یک ماسک صورت تهیه کنید و آن را در مناطق آسیب دیده بمالید و سپس بعد از خشک شدن آن را بشویید.
بیشتر بخوانید
 کی بیشتر جوش می زنیم؟
2- پوست چرب و چسبناک اشعه ماوراءبنفش خورشید و گرمای سوزان تابستان می توانند پوست شما چرب کنند. پوست چرب هم می تواند ...