شمخانی: آمریکا هویت و حاکمیت ملی کشورها راهدف گرفته است

ایرنا سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۵

دریافت 13 MB
دریابان علی شمخانی امروز سه شنبه طی سخنرانی در دهمین اجلاس بین المللی نمایندگان عالی امور امنیتی کشورها در شهر اوفا با بیان این مطلب افزود: امروزه ماهیت، شکل و شیوه تهدیدات امنیتی تغییر کرده است و متاسفانه شاهد رشد سریع تهدیدات نوین و ترکیبی (هیبریدی) در جهان هستیم.
وی امنیت و توسعه پایدار را دو مفهوم به هم پیوسته عنوان کرد و افزود: تهدیدات نوین امنیتی مرزهای زمینی، هوایی و دریایی را پشت سر گذاشته و امروز یک ویروس نرم افزاری می تواند کار سلاح هسته ای را انجام دهد.
شمخانی با اشاره به اقدامات آمریکا و رژیم صهیونیستی در استفاده از ویروس استاکس نت برای آسیب زدن به تاسیسات هسته ای ایران گفت: سکوت و یا واکنش ضعیف جهانی به این تهاجم سایبری موجب شد تا امروزه آمریکا این جسارت را پیدا کند تا حمله سایبری به تاسیسات برق کشور ونزوئلا را انجام دهد.
وی افزود: با کمال تاسف امروز ابزارهای جدید جنگ در کنار سلاح های متعارف و نامتعارف در اختیار جنگ طلبان قرار گرفته است
دبیر شورای عالی امنیت ملی، آمریکای ترامپ را جنگ طلب ترین کشور در طول دوران موجودیتش توصیف کرد و خاطر نشان ساخت: آمریکا امنیت نظام بین الملل را با یکجانبه گرایی و تحریم های فرامرزی، بی ثبات کرده و نظام پولی و بانکی و شبکه های مالی بین المللی را به عنوان سلاحی برای تهاجم به کشورهای مستقل تحت سیطره خود گرفته است؛ وزارت خزانه داری دولت آمریکا را به وزارت جنگ تبدیل کرده است.
شمخانی گفت: برای این رفتار آمریکا، هیچ عنوانی به غیر از تروریسم اقتصادی، نمی توان گذاشت.
وی افزود: امروز آمریکا، نه تنها سیاست سرنگونی و بی ثبات سازی کشورهایی که با سیاست آمریکا همسو نیستند ...

سرخط اخبار