حجت الاسلام رفیعی کارشناس مسائل دینی با اشاره به ضرورت الگوگیری از برترین الگوهای خداوندی، به ۴ شاخصه و ملاک ازدواج پیامبر(ص) و حضرت خدیجه(س) اشاره کرد.

- اخبار فرهنگی -
به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم ، امروز 6 آبان ماه و 10 ربیع الاول مصادف با سالروز با سعادت ازدواج پیامبر (ص) و حضرت خدیجه(س) است. حجت الاسلام ناصر رفیعی استاد حوزه علمیه و کارشناس مسائل دینی در بیانی با اشاره به اهمیت ملاک های دینی در ازدواج و الگوگیری از برترین الگوهای عالم در این زمینه گفت: امروزه خیلی از پسرها وقتی به خواستگاری دخترها می روند، پدرها و مادرها از مسائل زیادی دربارۀ او سؤال می کنند از جمله، ثروت، خانه، شغل، درآمد، بیمه و ... اما چند درصد از ما به اخلاق، صداقت، امانت داری، حسن خلق آن پسر توجه می کنیم؛ اینها ویژگی های ماندگار است.
وی افزود: من نمی گویم ثروت و دارایی نباید باشد، اما ملاک اولیۀ ما واقعاً چه باید باشد؟ به عنوان مثال، وقتی موضوع ازدواج حضرت خدیجه سلام الله علیها با پیامبر اکرم (ص) مطرح شد پیغمبر قبل از اینکه مبعوث شوند ازدواج کردند زمانی که ایشان به خواستگاری حضرت خدیجه(س) آمدند، فرمودند: من تمایل به ازدواج با شما دارم، اما چرا؟ یکی به دلیل خویشاوندی، دوم به خاطر امانت داری، سوم به دلیل خوش اخلاقی و چهارم به دلیل راست گویی شما.
این کارشناس مسائل دینی تأکید کرد:  اینها ملاک های ما برای ازدواج باید باشد، من نمی گویم پسر شغل نداشته باشد و یا تحصیل کرده نباشد و ...؛ اما این مسائل ملاک اولیۀ ما هم نباشد.
نظر رهبر انقلاب دربارۀ ازدواج در ایام قمر در عقرب
توصیۀ مهم پیامبر(ص) به والدین دربارۀ تربیت کودکان
پدرانی که پیامبر(ص) از آنها بیزار است
ماجرای اویس پیامبر(ص) که موفق به دیدار محبوب خود نشد

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار