پکن- ایرنا- نزدیک به ۲ هزار و ۵۰۰ سال است که مردم چین برای درمان بسیاری از بیماری ها حتی ویروس های مختلف از داروهای سنتی استفاده می کنند پزشکان این کشور اکنون نیز برای درمان کرونا از این داروها بهره می برند.

به گزارش ایرنا، روزنامه چاینا دیلی روز پنجشنبه نوشت داروهای سنتی در چین سابقه طولانی برای رفع بیماری ها دارد و پس از شیوع ویروس کرونا نیز استفاده از این داروها برای درمان بیماران تجویز شده است.
در این گزارش با اشاره به موثر بودن داروها آمده است: داروهای سنتی چینی قادر به کشتن ویروس نیستند اما برای درمان بیماران و بهبودی آنها موثر واقع شده است این داروها باعث از بین رفتن علایم بیماری و در نتیجه بهبود وضعیت بیمار می شود.
نزدیک به ۷۰ هزار تن از مبتلایان به کرونا در چین از همین داروها استفاده کرده اند و بیش از ۹۰ درصد آنها نیز بهبودی خود را بازیافته اند.
روزنامه چاینا دیلی نموداری از این داروها منتشر کرده و آورده است: برای اولین بار در ابتدای فوریه ۲۰۲۰ بیش از ۱۰۰ بیمار در شهر ووهان در مرکز چین و کانون شیوع بیماری، با همین داروها تحت درمان قرار گرفتند که بتدریج تب آنها کاهش یافت بعد از آن هم صدها بیمار دیگر با همین داروها درمان شدند به طوری که بسیاری از آنها بهبود پیدا کردند و درصد بالایی هم درمان شدند، اکنون شمار زیادی از بیماران می گویند که داروهای سنتی چین توانسته است بسیاری از مشکلات آنها را برطرف کند.
گزارش می افزاید شرایط بیماران نیز با یکدیگر متفاوت است به همین دلیل پزشکان با در نظر گرفتن علایم و عناصر بیمار و شرایط آنها، داروهای سنتی را تجویز می کنند نزدیک به ۹۰ درصد این داروها از مواد گیاهی و ۱۰ درصد نیز از حیوانات و مواد شیمیایی تامین می شود روش های خاصی برای تهیه این نوع داروها وجود دارد در برخی از داروها از ۳۰۰ عنصر و مواد مختلف استفاده شده است.
به هر صورت داروهای سنتی چینی، یکی از موثرترین داروها برای درمان بیماری های قلبی و پیشگیری از ابتلا به کرونا بوده است.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار