صرفه جویی درهزینه ها ومحرومیت زدایی را در آستان قدس دنبال می کنیم

خبرگزاری مهر پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۹
به گزارش خبرگزاری مهر ، حجت الاسلام احمد مروی در اولین جلسه شورای مشورتی مدیران استان خراسان رضوی در سال ۹۸ که به میزبانی حرم مطهر رضوی با حضور نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی، استاندار خراسان رضوی و جمعی از مدیران استانی برگزار شد، با اشاره به پیش رو بودن مراسم احیای شب های قدر در حرم مطهر رضوی، گفت: زائران باید از لحظه ای که به سمت حرم مطهر حرکت می کنند تا زمان بازگشت به منازل خود، در آسایش باشند و برای تحقق این مهم فراهم آوردن امکانات و تسهیلات شهری مناسب توسط شهرداری ضروری است. حجت الاسلام والمسلمین مروی اظهار کرد: به تمام دستگاه ها و نهادهای دخیل در امر برگزاری مراسم شب های قدر پیشنهاد می کنم، بازرسانی برای بررسی حسن انجام کار بخش های زیر مجموعه خود و شناسایی کاستی های احتمالی داشته باشند. وی همچنین بر ضرورت آمادگی بخش های مختلف حرم مطهر برای برگزاری هرچه بهتر مراسم احیای شب های قدر تأکید و ابراز کرد: فضاهای مسقف حرم مطهر باید آمادگی پذیرش زائران را در صورت بارندگی و تغییرات آب و هوایی داشته باشند. تولیت آستان قدس رضوی در ادامه به اهمیت به روز بودن سخنرانی های ...

به گزارش خبرگزاری مهر ، حجت الاسلام احمد مروی در اولین جلسه شورای مشورتی مدیران استان خراسان رضوی در سال ۹۸ که به میزبانی حرم مطهر رضوی با حضور نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی، استاندار خراسان رضوی و جمعی از مدیران استانی برگزار شد، با اشاره به پیش رو بودن مراسم احیای شب های قدر در حرم مطهر رضوی، گفت: زائران باید از لحظه ای که به سمت حرم مطهر حرکت می کنند تا زمان بازگشت به منازل خود، در آسایش باشند و برای تحقق این مهم فراهم آوردن امکانات و تسهیلات شهری مناسب توسط شهرداری ضروری است.
حجت الاسلام والمسلمین مروی اظهار کرد: به تمام دستگاه ها و نهادهای دخیل در امر برگزاری مراسم شب های قدر پیشنهاد می کنم، بازرسانی برای بررسی حسن انجام کار بخش های زیر مجموعه خود و شناسایی کاستی های احتمالی داشته باشند.
وی همچنین بر ضرورت آمادگی بخش های مختلف حرم مطهر برای برگزاری هرچه بهتر مراسم احیای شب های قدر تأکید و ابراز کرد: فضاهای مسقف حرم مطهر باید آمادگی پذیرش زائران را در صورت بارندگی و تغییرات آب و هوایی داشته باشند.
تولیت آستان قدس رضوی در ادامه به اهمیت به روز بودن سخنرانی های مذهبی اشاره و تصریح کرد: بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب، شرایط روز جامعه و ایجاد روحیه مقاومت، از موضوعاتی است که باید مجموعه های فرهنگی مورد توجه قرار دهند و به سخنرانان مراسم های مذهبی نسبت به صحبت پیرامون این موضوعات پیشنهادات لازم را ارائه دهند.
حجت الاسلام والمسلمین مروی در فراز دیگری از سخنان خود به رویکردهای آستان قدس اشاره و خاطرنشان کرد: ما موضوع اشتغال را به صورت جدی دنبال می کنیم و در حوزه های مختلف آستان قدس رضوی موضوع صرفه جویی و پرهیز از ...