رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی تهران از اعلام آمادگی ۳۲ شرکت اروپایی برای حضور در صنعت نفت ایران خبر داد و گفت: این شرکت ها برای همکاری با شرکت های ایرانی خواستار ضمانت وزارت نفت هستند.

«رضا پدیدار» با اشاره به تمایل شرکت های کوچک و متوسط اروپایی یا همان اس. ام. ای ها در صنعت نفت ایران، تاکید کرد: در یک سال و نیم گذشته کمیسیون انرژی اتاق با هیات هایی که به ایران می آمدند وارد مذاکره شد که در نهایت به تهیه لیست ۱۱۴ شرکتی رسیدیم.
وی افزود: اسامی این شرکت ها در حوزه انرژی و در امور بین الملل اتاق تهران ثبت شد و با توجه به شرایط اقتصادی و تحریم نفت ایران، مکاتبات خود را آغاز کردیم.
پدیدار با بیان اینکه در نمایشگاه ها و کنفرانس های بین المللی مذاکرات خود را ادامه دادیم، گفت: در نهایت ۳۲ شرکت اروپایی برای حضور در صنعت نفت ایران اعلام آمادگی کردند تا علاوه بر مشارکت در ساخت و سرمایه به روند انتقال دانش فنی نیز کمک کنند.
وی پیش شرط این شرکت ها برای همکاری با صنعت نفت ایران را ضمانت وزارت نفت اعلام کرد و افزود: این موضوع با وزیر نفت مطرح شده تا شرکت های ایرانی مورد تایید وزارت نفت در حوزه ساخت و در پیمانکاری ضمانت شوند.
به گفته پدیدار، وزیر نفت این موضوع را پذیرفته و قرار است معاونت مهندسی، پژوهش و فناوری وزارت نفت شرکت های ایرانی را بررسی کرده و پس از تایید، آنها را تضمین کند.
وی ادامه داد: با دریافت این تضمین، آن را در اختیار شرکت های اروپایی قرار می دهیم و می توان در شرایط تحریمی که ظرفیت کار خالی است، رونق تولید را در کشور ایجاد کنیم.
رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی تهران گفت: همچنین زمینه انتقال دانش فنی نیز ایجاد می شود.
وی نحوه پرداخت پول به این شرکت ها را در قالب اینستکس عنوان کرد و افزود: همچنین این شرکت ها پذیرفتند که خدمات خود را در قالب تهاتر به ایران بدهند.
پدیدار تاکید کرد: این شرکت ها از ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار