به «خاورمیانه جدید» خوش آمدید!

مشرق نیوز پنج شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۴:۳
محور مقاومت به پرچمداری ایران، امروز در اوج قدرت و اقتدار است.

به گزارش مشرق ، «جعفر بلوری» در یادداشت روزنامه «کیهان» نوشت:
حضور «مقتدی صدر»، رهبر جریان پرنفوذ صدر عراق در کنار رهبر معظم انقلاب و سرداران محبوب، سلیمانی و سلامی آن هم در چنین شرایطی و در عصر عاشورا مهم است چون حاوی پیام مهمی است. در این باره گفتنی هایی هست:
بیشتر بخوانید:
۱- نام «مقتدی صدر» همیشه با حاشیه هایی همراه بوده که چه بسا بعضا، به مذاق برخی از ما هم خوش نیامده باشد. دیدار وی با مقامات سعودی و برخی موضع گیری های او پس از این دیدار، شاید یکی از جدی ترین حاشیه هایی بود که «صدر» را در صدر خبرها قرار داد و شاید در میان مردم عراق حتی، به جایگاه او ضربه هم زد. با این وجود اتفاق عصر عاشورا در تهران و ملاقات ایشان با رهبری نشان داد، «صدر» شاید گاهی ساز مخالف بزند اما «سر رشته» را قطع نمی کند. او به هر تقدیر از رهبران پرنفوذ شیعه در عراق است و سر بزنگاه ها درست تشخیص داده و خوب عمل می کند و از این وجه، شرف دارد به برخی شیعه های انگلیسی فعال در برخی حوزه ها!
۲- سفر «صدر» به تهران و دیدارش با رهبر معظم انقلاب پس از دو دیدار مشابه دو هیئت دیگر مقاومت با رهبر معظم انقلاب صورت می گیرد. یکی دیدار هیئت حماس و دیگری دیدار هیئت انصارالله یمن. اگر دقت کرده باشید، در این دو دیدار نیز سرداران سلیمانی و سلامی حضور داشتند! دیدار رهبران مقاومت یکی پس از دیگری با رهبر انقلاب آن هم در شرایط فعلی چه معنایی دارد؟ برای درک بهتر اهمیت این موضوع، مروری کنید صحبت های عاشورایی سید حسن نصرالله، دیگر رهبر بزرگ مقاومت درباره رهبر انقلاب را. هم انقلابیون یمن، هم مقاومت فلسطین، هم سید حسن نصرالله هر سه تأکید کرده اند، در صورت وقوع جنگ ...

سرخط اخبار