مجوز هیچ پروژه‌ای بدون ارایه گزارش زیست محیطی در کرمانشاه صادر نمی‌شود

لوگوی ایرنا ایرنا . جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۷:۳۱
کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه با اشاره به اینکه هیچ مجوزی از سوی محیط زیست بدون انجام گزارش های ارزیابی صادر نمی شود، گفت: تمام واحدهای صنعتی مطابق با قانون هوای پاک ارزیابی خواهند شد.

«فریدون یاوری» روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در مرحله امکان سنجی، گزارش ارزیابی پروژه های عمرانی قبل از عملیات اجرایی انجام می گیرد و تمام استانداردهای محیط زیستی باید از سوی مجری پروژه رعایت و و باید مطابق با ضوابط و قانون، پروژه را پیش ببرد.
وی همچنین از هم افزایی مناسب بین محیط زیست و دستگاه های صدور مجوز استقرار خبر داد و گفت: در ۱۰ سال اخیر تاکنون مجوز هیچ پروژه ای در استان بدون انجام گزارش ارزیابی زیست محیطی صادر نشده است.
محل جدید دفن پسماندهای پزشکی تعیین شد
مدیرکل حفاظت محیط زیست کرمانشاه در ادامه سخنان خود در خصوص وضعیت دفن پسماندهای پزشکی و خانگی استان نیز گفت: تمام بیمارستان های سطح استان به سیستم بی خطرسازی پسماندهای عفونی مجهز هستند و پس از بی خطرسازی با سیستم های غیرسوز در محل های خاص و از پیش تعیین شده دفن می شوند.
یاوری افزود: مکان یابی محل جدید دفن پسماندهای پزشکی از سوی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تعیین و گزارش ارزیابی زیست محیطی آن تأیید و مجوز مربوطه صادر شده است.
او گفت: انتظار می رود دانشگاه علوم پزشکی هر چه سریعتر مراحل اداری پروژه را به اتمام برساند تا پسماندهای پزشکی پس از انجام بی خطرسازی در محل جدید دفن شوند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست کرمانشاه در خصوص پسماندهای ویژه استان نیز گفت: به دلیل فقدان اعتبار موردنیاز تاکنون در استان مکانی برای دفع و دفن این پسماندها در نظر گرفته نشده است؛ اما در سال جاری از محل سرجمع اعتبارات پژوهشی استان ۲ میلیارد ریال اعتبار تخصیص و مطالعات مربوطه توسط دانشگاه رازی آغاز گردید.
وی همچنین گفت: برخی از افراد مسوول در شهرداری های استان که در زمینه ...

سرخط اخبار