چاپ نخست کتاب «یک مشت نخودچی» به اهتمام مریم بصیری از سوی انتشارات سروش منتشر و روانه بازار نشر شد.

به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری آنا ، کتاب «یک مشت نخودچی» حاصل کارگاه داستان و رمان «ضامن آهو» به قلم جمعی از نویسندگان این کارگاه به زیور طبع آراسته شده است.
این کتاب 16 روایت از نویسندگانی چون؛ معصومه قربانی، صدیقه شاهسون، شمسی وفایی، فاطمه طوسی و... است که اشاره به رفتار، سیره و معجزات و کرامات علی بن موسی الرضا(ع) دارد.
سادگی و عدم پیچیدگی متن یکی از امتیازات داستان محسوب می شود که به خوبی در آنها رعایت شده و مخاطب خود را با داستان همراه می کند. تنوع داستان نیز در کتاب به چشم می خورد؛ برخی داستان ها به زمان حیات امام رضا(ع) برمی گردد و برخی داستان ها به معجزات ایشان در سال های اخیر اشاره دارد. در واقع کتاب برای مخاطبان از هر نوع سلیقه ای مناسب است.
«شیرین تر از نیشکر»، «راز صندوقچه»، «پاپوش پاییزی»، «خادم بهشت»، «شبی از شب ها»، «پناهگاه»، «مهمان مهربان» و... از عناوین این داستان های خواندنی هستند.
در بخشی از داستان «قصۀ مهمان مهربان» به نویسندگی صدیقه شاهسون می خوانید: «فاطمه سقلمه ای به زهرا می زند و می گوید: پس تو یک بار رفتی دیگر. زهرا تبسمی می کند. تیغ کارش را با احتیاط بر می دارد و همان طور که سعی دارد نخ های دار روی بریدگی دستش نیفتد کارش را شروع می کند.
-مامان... آنجا چطوری بود؟ دوباره برایمان تعریف می کنی؟
-فکر کنم دفعۀ صدم باشد که از من می پرسی! من هم برای دفعۀ صدم می گویم آنجا مثل بهشت می ماند. انگار سقف آسمان سوراخ شده و یک تکه از بهشت افتاده پایین... لوسترهای آویزان بزرگ... صحن باصفا با حوض و آب نماهای قشنگ... آنجا پر از خادم با لباس های یک رنگ است که با احترام مردم را راهنمایی می کنند... سقاخانه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار