آغاز ششمین دوره المپیاد ورزشی درون مدرسه ای/ قلب پیشرفت در مدارس شکل می گیرد

فارس نیوز شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۹:۵۱
آیین افتتاحیه کشوری ششمین دوره المپیاد ورزشی درون مدرسه ای امروز در مدرسه شهدای پاسداران برگزار شد.

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، آیین افتتاحیه کشوری ششمین دوره المپیاد ورزشی درون مدرسه ای امروز در مدرسه شهدای پاسداران برگزار شد. 
در این مراسم وزیر آموزش و پرورش، معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش، تعدادی از رؤسای فدراسیون های ورزشی و جمعی از مسؤولان منطقه حضور داشتند. 
محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در این مراسم گفت: امروزه برای تحول و پیشرفت کشور، دولتمردان تلاش می کنند تا بهبود وضعیت جامعه را رقم بزنند؛ برای انجام این هدف نیز کارهای بسیار زیاد انجام می شود یعنی هر روز پروژه ای افتتاح شده و در صنعت، قدم هایی برداشته می شود، اما نبض زندگی و قلب پیشرفت در مدارس شکل می گیرد؛ اتفاق مهمی که می افتد، اتفاقیست که در درون مدارس روی می دهد.
وی ادامه داد: آنچه جامعه ما امروز شاهدش است، محصول دیروز مدارس است و آینده به دست دانش آموزان امروز شکل می گیرد؛ همه کسانی که برای پیشرفت کشور دلسوزی می کنند باید همه توجه شان را به آن چیزی که در درون مدرسه به عنوان اصلی ترین کانون یادگیری و آماده کردن انسان ها برای زندگی، مشارکت در پیشرفت کشور و ایجاد رفاه، امنیت و آسایش مردم کشور است، معطوف کنند.
حاجی میرزایی اضافه کرد: در مدارس تربیت اتفاق می افتد و آدم ها آماده می شوند که چگونه عمل کنند و همه دستاوردهای ما محصول توانمندی جامعه است و توانمندی جامعه در مدارس شکل می گیرد.
وی افزود: به دلیل اینکه انسان ها شخصیت متنوع دارند و تمام این وجوه تحت تربیت قرار می گیرد و یکی از این وجوه، زیستی و بدنی، تحرک، شادابی و نشاط است؛ اگر به دنبال یک بخش تحقق یافته از سند تحول بنیادین هستیم، باید در این عرصه جست ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.