زاهدان- ایرنا- مدیر تخلفات شهری شهرداری زاهدان گفت: در پی شیوع ویروس کرونا برخی اصناف و دستفروشان در این شهر جمع آوری و پراکنده شدند.

همت محمدزهی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به اینکه ویروس کرونا در کشور و سیستان و بلوچستان شیوع پیدا کرده شهرداری براساس یکی از وظایف خود که صیانت و حفاظت از سلامت شهروندان است اقداماتی را در این زمینه در حال انجام دارد.
وی ادامه داد: اطلاع رسانی به کسبه و اصناف جهت عدم فعالیت به غیر از فروشندگان مواد غذایی و نانوایی ها از ابتدای سال نو تا ۱۵ فروردین با هدف کاهش تردد، جلوگیری از ازدحام مردم در شهر و کنترل این ویروس انجام شده است.
مدیر تخلفات شهری شهرداری زاهدان گفت: یکی از دلایل اصلی افزایش میزان ابتلا به ویروس کرونا ازدحام مردم و تجمعات آنان در بازارها و مراکز تجاری پرتردد است، بنابراین جهت جلوگیری این ویروس با همکاری سازمان صنعت معدن و تجارت، تعزیرات حکومتی، پلیس اماکن و نیروی انتظامی و با نظارت معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری نسبت به جمع آوری دستفروشان، دوره گردها و پراکندگی آنان اقدام شده است.
وی تصریح کرد: همچنین از فعالیت فروشندگان مرغ زنده در اطراف بلوار کشاورز، پلمب پرنده فروشان خیابان های( سعدی، مکران، کوثر)، جمع آوری دام های سرگردان، اطلاع رسانی به کسبه محله زیباشهر و تعطیلی اصناف از دیگر اقدامات شهرداری زاهدان در مقابله با ویروس کروناست.
محمدزهی خاطر نشان کرد: امیدواریم با برنامه ریزی ها و تدابیر اتخاذ شده در این زمینه بتوان از شیوع ویروس کرونا جلوگیری کرد و همچنین می طلبد در این راستا مردم با مسوولان همکاری لازم را داشته باشند.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار