اغلب والدین در هنگام انجام دادن تکالیف کودکشان برای کمک کردن در انجام تکالیف فرزند خود اقدام می کنند، اما والدین باید به سه دلیل از انجام این کار خودداری کنند.

3 علت که نباید به کودکان در حل تکالیف کمک کرد
به گزارش جام جم آنلاین به نقل از نمناک ، بعد از تمام شدن تعطیلات تابستان،شما قبل از شروع شدن مدارس شروع به فراهم ساختن وسایل مورد نیاز برای کودک مدرسه ای خود می کنید تا بتواند با تمام امکانات لازم به مدرسه و تحصیل بروند.اما این دغدغه ای نیست که تمام سال ما را درگیر خود نماید و بزرگترین دغدغه خانواده های پیگیری همانند شما پس از شروع شدن مدارس،تکالیف روزانه فرزندتان خواهد بود که در تمام طول سال همراه شما خواهد بود و هر روز از خودتان خواهید پرسید که آیا امروز فرزندم تکالیف مدرسه اش را انجام داده است یا خیر؟! .
اما گاهی اوقات پیش آمده است که از خودتان بپرسید آیا به فرزندم در تکالیف کمک کنم یا خیر؟!آیا کمک کردن من می تواند بر روی او تاثیر گذار باشد یا می تواند اثرات منفی بگذارد؟!
محققان دانشگاه آستین و دوک ، پس از 30 سال تحقیق و بررسی اطلاعاتی را در این زمینه منتشر کردند که می تواند برای هر پدر و مادری جالب باشد.
محققان پس از این تجزیه و تحلیل متوجه شدند که کمک کردن پدر ها و مادرها در حین انجام تکالیف کودکان می تواند اثرات مخربی را در کودکان از زمان کودکی در آنها پرورش دهد که شاید تغییر دادن این عادات و رفتار ناپسند در آنها کار بسیار سخت و مشکلی باشد!.نتیجه این تحقیق 30 ساله شامل 3 مورد است که در ادامه شاهد آن خواهیم بود.
کاهش انگیزه تحصیل در کودک
اگر شما دارای فرزندی محصل هستید که اینکه در حال تحصیل در مقاطع ابتدایی مدرسه است ، لازم به ذکر است که نباید انجام دادن تکالیف روزمره کودکانتان را برعهده بگیرید.با برعهده گرفتن انجام تکالیف کودکان ، شما شاید در تصور خودتان ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار