آغاز ثبت نام طرح ملی مسکن

واحد مرکزی خبر دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۹:۱۶
متقاضیان دریافت مسکن در شهر های زیر ۱۰۰ هزار نفر می توانند از شهریور در سامانه طرح ملی مسکن ­ثبت نام کنند

آقای جواد حق شناس در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: دولت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی برای تامین مسکن اقشار ضعیف را در دستور کار قرار داده است که از این تعداد ساخت ­۱۰۰ هزار واحد آن بر عهده بنیاد مسکن است.
وی با اشاره به اینکه تفاوت ­طرح اقدام ملی مسکن با مسکن مهر در این است که قبل از ساخت واحد های مسکونی، تقاضا برای ساخت مدنظر است گفت: از تجربه مسکن مهر در این طرح استفاده کردیم و قبل از ساخت واحد های مسکونی اقدام به شناسایی مکان های دارای تقاضا کردیم بطوریکه تقاضا شناسایی شده است.
­وی بیان کرد: سامانه مراحل پایانی را طی می کند، در اوایل شهریور ثبت نام به صورت آزمایشی از شهر کرمان آغاز می شود بعد از ۱۰ روز استان های دیگر به آن اضافه می شود، و ­بعد از ثبت نام اولیه متقاضیان، پایش افراد کمتر از یکماه صورت می گیرد.
حق شناس افزود: افرادی که واجد شراط هستند می توانند اقدام به ثبت نام در سامانه کنند البته متقاضیان نیزبه دو دسته تقسیم بندی شده اند افراد دارای زمین و افراد فاقد زمین هستند.
وی تصریح کرد: افرادی که دارای زمین هستند تسهیلات ساخت و مجوز برای ساخت در اختیار ان ها قرار می گیرد و افراد فاقد زمین نیز از اراضی دولتی که در اختیار این طرح است استفاده می شود بطوریکه با سازندگان وارد مذاکره می شویم و تا حدودی بر سر قیمت تمام شده به توافق می رسیم و در سامانه قیمت ها بستگی به نوع پروژه درج خواهد شد.
وی ادامه داد: یکی دیگر از امتیازات این طرح این است که در تامین خدمات زیر ساخت و روساخت هیچ مشکلی وجود ندارد، زیرا به دلیل تقاضا محور بودن پروژه ها سریع ساخته و در اختیار متقاضیان قرار می گیرد ­.
معاون مسکن شهری ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار