داروی تجاوز هم به بازار آمد!/ لطفا در پارتی ها مراقب خود باشید +عکس

جام نیوز دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۲
بیشتر این اتفاق ها در پارتی های مختلط رخ می دهد و برخی شرکت کننده ها با خوراندن داروی تجاوز یا شکارگر، شکار خود را مستعد تجاوز و آزار جنسی می کند.

به گزارش جام نیوز به نقل از یورونیوز، متخصصان آلمانی به تازگی دستبندی ابداع کرده اند که می تواند تشخیص دهد آیا در نوشیدنی ها، داروی تجاوز ریخته شده است یا خیر.
دو فرد آلمانی دستبدی به نام زانتوس (Xantus) ساخته اند که کافی است یک قطره از هر مشروب را روی آن بچکانند تا نشان دهد که آیا داروی تجاوز در آن وجود دارد یا نه.
داروی تجاوز یا داروی شکارگر، به هر دارویی اطلاق می شود که شخص را منفعل نموده، وی را مستعد تجاوز و آزار جنسی می کند.
این دستبند سبک که هم اکنون در داروخانه های آلمان عرضه شده سفیدرنگ و شبیه دستبندهایی است که برای ورود به بار و کلاب ها از آن استفاده می شود. روی این دستبند دو دایره کوچک سبزرنگ وجود دارد که با تشخیص داروی تجاوز به رنگ آبی در می آیند.
دستبند زانتوس همچنین اثر روانی بازدارنده ای نیز بر متجاوزان احتمالی دارد.
به گزارش سازمان ملی بهداشت بریتانیا سالانه به صدها نفر داروی های منفعل کننده خورانده می شود. این داروها در نوشیدنی الکلی ریخته شده و بدون اطلاع قربانی به وی داده می شود. گزارش این سازمان می گوید موارد بسیار دیگری نیز هست که به علت فراموشی موقت یا احساس شرمساری گزارش نمی شود.
هر ساله در آلمان نیز جشنواره های متعدد شراب و آبجو برگزار می شود.
داروهایی که تأثیر مسکن و بی حس کننده دارند، در کنار آرام بخش ها عمدتا تأثیری مشابه الکل بر مصرف کننده دارند و این امر سبب می شود که قربانی این ترکیبات، فکر کند فقط مست بوده و به یاد نمی آورد که چه پیش آمده است.
ساخت چنین ابزارهایی نشان می دهد مکانی هایی مانند بارها و پارتی های مختلط تا چه میزان می توانند برای افراد بویژه زنان خطرناک باشند.
این مکان ها ...