فیفا دست از سر پرسپولیس برنمی دارد؛ محرومیت تازه در راه است؟

لوگوی فرارو فرارو . جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۸:۴۰
همانطور که قبلا خبر داده بودیم باشگاه پرسپولیس، پولی برای پرداخت به مهاجم طلبکار پیشین کروات خود ندارد و این سوال مطرح می شود که آیا پرسپولیس این پول را جور می کند یا نه؟

باشگاه پرسپولیس با حکم دادگاه عالی ورزش محکوم به پرداخت طلب ۴۷۵ هزار یورویی و در مجموع دیرکردها، ۵۳۴ هزار یورو به حساب ماریو بودیمیر مهاجم پیشین کروات خود شده است. باشگاه پرسپولیس موظف است تا ۱۱ بهمن مبلغ فوق را همراه با سود ۵ درصد سالیانه به حساب بودیمیر واریز کند و ۱۲ بهمن رسید را به وکیل بودیمیر و فیفا ارائه کند.
با این حال مشکلات مالی باشگاه و نبود بودجه کافی برای پرداخت این بدهی باعث شده تا جعفر سمیعی مدیرعامل سرخپوشان برای جفت و جور کردن این پول کار سختی داشته باشد و حتی این احتمال وجود دارد قید پرداخت فوری به بودیمیر را بزند.
باشگاه پرسپولیس پس از مشاوره حقوقی که گرفته است باید منتظر حکم کمیته انضباطی فیفا در خصوص این موضوع باشد.
احکامی که می تواند از بسته شدن دوباره پنجره نقل و انتقالاتی قرمز ها در حد سه پنجره و حتی کسر امتیاز این تیم در فصل جاری رقابت های لیگ برتر باشد و پرسپولیس را تهدید کند.
باشگاه پرسپولیس در حالی باید خود را آماده حکم جدید فیفا کند که در ابتدای نقل و انتقالات تابستانی لیگ برتر هم با همین مشکل روبرو شد و پنجره نقل و انتقالاتی تابستانی قرمز ها بسته شد. با این حال فرصت برای پرداخت بدهی به برانکو ایوانکوویچ باعث شد تا قرمز ها بتوانند نفرات باقیمانده از لیست خرید یحیی را جذب کنند.
البته خطر این است که کمیته انضباطی فیفا می تواند احکام خود را بر اساس سوابق پرونده های یک باشگاه هم صادر کند. این نهاد بین المللی در برخی پرونده های مشابه علاوه بر محرومیت از نقل و انتقالات، باز شدن آن را ملزم به گذشت زمان یا همراه با کسر امتیاز کسر کرده است.
حال باید دید فیفا چه حکمی را درباره عدم پرداخت احتمالی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار