انجام اولین پیاده‌روی فضایی سال ۲۰۲۱

لوگوی عصر ایران عصر ایران . چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۴:۳۱
پیاده روی فضایی حدود ۷ صبح به وقت منطقه زمانی شرقی(۱۵:۳۰ به وقت تهران) آغاز خواهد شد و حدود ۶ ساعت و نیم طول خواهد کشید.

امروز چهارشنبه ۲۷ ژانویه سال ۲۰۲۱ ساعت ۷ صبح به وقت منطقه زمانی شرقی(۱۵:۳۰ به وقت تهران) دو فضانورد ناسا برای اولین بار در سال میلادی جاری در خارج از ایستگاه فضایی بین المللی(ISS) پیاده روی فضایی انجام خواهند داد.
به گزارش ایسنا و به نقل از ارث اسکای ،  دو فضانورد ناسا به نام های مایکل هاپکینز و ویکتور گلاور در حال آماده شدن برای انجام دو پیاده روی فضایی هستند که اولین راهپیمایی آنها امروز و برای اتمام نصب یک پلتفرم علمی اروپایی و تکمیل کار طولانی مدت ارتقای باتری انجام خواهد شد. دومین پیاده روی فضایی که در حال حاضر انجام آن برای یک فوریه برنامه ریزی شده است برای اتمام ماژول کلمبوس آژانس فضایی اروپا(ESA) و ارتقای دو بخش آن و آماده کردن خرپای سمت چپ ایستگاه فضایی برای ارتقای سیستم برق در آینده انجام خواهد شد.
ناسا این عملیات را به صورت زنده پوشش خواهد داد و برنامه ناسا از ساعت ۵:۳۰ صبح به وقت منطقه زمانی شرقی(ساعت ۱۴ به وقت تهران) آغاز می شود. اما پیاده روی فضایی حدود ۷ صبح به وقت منطقه زمانی شرقی(۱۵:۳۰ به وقت تهران) آغاز خواهد شد و حدود ۶ ساعت و نیم طول خواهد کشید.
"مایکل هاپکینز" و ویکتور گلاور" مهندسین پرواز ناسا هر دو پیاده روی فضایی که ۲۳۳ و ۲۳۴ امین پیاده روی فضایی است را انجام خواهند داد و طی آن به  پشتیبانی، نگهداری و به روزرسانی ایستگاه فضایی خواهند پرداخت.
ناسا تمرکز پیاده روی فضایی را بر روی تکمیل جعبه آنتن برای پلتفرم بار علمی Bartolomeo در خارج از ماژول کلمبوس آژانس فضایی اروپا تعیین کرده است، اما این دو فضانورد علاوه بر این کار همچنین یک ترمینال(terminal) را نیز پیکربندی خواهند کرد که این کار امکان ایجاد ...

سرخط اخبار
لوگوی فرتاک نیوز فرتاک نیوز .