عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا با اشاره به نگرانی ها از روند فزاینده کرونا در کشور، این موضوع را نتیجه بی توجهی به الگوهای پیشنهادی ستاد کرونا دانست و گفت: حتی برای تعطیلات اخیر نیز محدودیت ها به شکلی اجرا شد که افراد وقت رفتن به سفر را پیش از اعمال محدودیت داشتند و همین نوع اعمال محدودیت ها نگرانی مارا از تعطیلات روزهای آینده نیز افزایش می دهد.

دکتر مسعود مردانی در گفت وگو با ایسنا ، با اشاره به روند صعودی بیماری کرونا در کشور و رکورد ۳۳۷ مورد مرگ ناشی از کرونا در یک ۲۴ ساعت، گفت: علت این رکوردشکنی را می توان در عدم رعایت موازین و الگوهای پیشنهادی ستاد مقابله با کرونا یافت. مسافرت های غیر ضروری، عدم رعایت مسائل بهداشتی، شرکت در مجامع و تجمع ها، ساده انگاری مردم و... همگی عواملی برای رشد آمار ابتلا، بستری و مرگ و میر ناشی از کرونا در کشور است.
وی با اشاره به محدودیت هایی که برای سفر به ۵ شهر در تعطیلات اخیر انجام شد، اظهار کرد: تا جایی که ما مطلع هستیم محدودیت ها به شکل خاص اجرا نشد و افرادی بودند که به سفر رفتند، زیرا با اعلام ساعت ۱۲ شب برای اعمال محدودیت ها مردم زمان کافی برای رفتن به سفر داشتند. برای تعطیلات پیش رو که مدت آن طولانی تر است در صورت عدم اعمال قوانین جدی و سخت، فاجعه دیگری در آمار کرونا رخ خواهد داد.
این متخصص بیماری های عفونی، ادامه داد: بیش از ۶ ماه است تاکید ما بر اعمال محدودیت ها است. در شرایطی که تمام ایران وضعیت قرمز دارد سهل انگاری از سوی هیچ کس درست نیست.
وی با اشاره به تاثیر دورکاری ادارات و برخی مشاغل، تصریح کرد: مقابله با کرونا نیاز به سیاست گذاری چندجانبه دارد، صرف اینکه با اعمال موقت محدودیت بخواهیم آمار بیماران و تلفات کرونا را کاهش دهیم، موفق نخواهیم شد. فاصله گذاری اجتماعی، زدن ماسک، تعطیلی برخی ادارات یا دورکار شدن آنها و... در شرایطی که آمار جانباختگان کرونا در حال افزایش است، اقداماتی خواهد بود که کنار یکدیگر موثر هستند.
وی مدعی شد: در حالی آمار روزانه مرگ ناشی کرونا به ۳۳۷ مورد رسیده است که این آمار هم واقعی نیست و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار