گزیده ای از فضیلت ها و اعمال ماه شعبان را در این گزارش بخوانید.

به گزارش « شیعه نیوز »، ماه شعبان از فردا آغاز می شود، در این ماه مناسبت های بزرگ و مهم همچون میلاد امام حسین (علیه السلام)، میلاد امام سجاد (علیه السلام)، میلاد حضرت ابالفضل (علیه السلام) و همچنین ولادت حضرت مهدی موعود و نیمه شعبان ذکر شده که خیر و برکت این ماه را چند برابر می کند.
در آستانه آغاز این ماه میمون با فضیلت ها و اعمال آن آشنا شوید؛
رسول خدا (صل الله علیه و آله و سلم) فرمودند: "رجب شهر اللّه و شعبان شهرى و رمضان شهر امّتى": رجب ماه خدا و شعبان ماه من و رمضان ماه امت من است.
همچنین فرمودند: "شعبان شهرى رحم اللّه من أعاننى على شهرى": شعبان ماه من است خدا بیامرزد کسى که مرا به ماه من اعانت کند؛ و نیز در حدیثى دیگر پیامبر میفرماید: "ماه شعبان ماهى است که اعمال انسان ها بالا می رود در حالیکه مردم از آن غفلت می کنند".
همینطور از امام على (علیه السلام) گزارش شده که فرمودند: ماه شعبان ماه رسول خدا (صل الله علیه و آله و سلم) است.
روزه داری در شعبان
پیامبر می فرمایند:"شعبان ماه من است هر کس یک روز از این ماه را روزه بدارد بهشت بر او واجب میشود" و در برخى احادیث از شعبان به سید و سرور ماه ها تعبیر شده است.
در روایتى از حضرت امام صادق (علیه السلام) گزارش شده که هنگامى ماه شعبان فرا می رسید، پدرم امام سجاد (علیه السلام) اصحاب و یاران خود را جمع میکرد و چنین می فرمود: اى اصحاب من، می دانید این چه ماهى است؟ این ماه شعبان است
از صفوان جمال روایت شده که امام صادق (علیه السلام) به من فرمود: وادار کن کسانى را که در اطراف تو هستند به روزه ماه شعبان. گفتم فدایتان شوم مگر در فضیلت آن چیزى می بینید؟ فرمودند: بلى به درستی که رسول ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار