یک اتفاق مثبت در پوشش رسانه ای لیگ؛ صدور آی دی کارت شفاف و قانونمند می شود

خبرگزاری تسنیم دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۸
در فاصله کوتاه باقی مانده تا آغاز نوزدهمین دوره لیگ برتر فوتبال اتفاقی مثبت در حوزه پوشش رسانه ای این مسابقات دیده می شود که می تواند نتایج ارزشمند و مفیدی داشته باشد.

- اخبار ورزشی -
به گزارش خبرگزاری تسنیم ضرورت بازنگری در روش و رویکرد سنتی صدور آی دی کارت رسانه ها احساس می شد و با توجه به الگوهایی که در مسابقات بین المللی کنفدراسیون فوتبال آسیا و فیفا دیده می شد انتظار می رفت فدراسیون فوتبال ایران و سازمان لیگ هم به رویکرد سنتی خود در این حوزه پایان دهند. از سوی دیگر فیلترینگ مناسبی برای شناسایی نمایندگان حقیقی رسانه های گروهی در این پروژه وجود نداشت.
روز گذشته سامانه ثبت نام جهت دریافت آی دی کارت مسابقات لیگ برتر اعلام شد که نشان دهنده رویکرد جدید در صدور مجوز پوشش رسانه ای رقابت هاست. این اقدام از سویی موجب تسهیل و کاهش تشریفات اداری در صدور آی دی کارت خواهد شد و از سوی دیگر ضوابط و مقررات درج شده در سامانه نشان می دهد که قرار است پوشش رسانه ای مسابقات لیگ به صورت قانونمند و به دور از جنجال ها و حاشیه های سال های گذشته صورت بگیرد.
از سوی دیگر اگر فرآیند صدور به شکل الکترونیکی و شفاف با ارائه مدارک اعلام شده انجام شود هیچ فرد غیر رسانه ای نمی تواند مجوز حضور در بازی های لیگ برتر به عنوان خبرنگار و عکاس را پیدا کند. این در حالی است که در سال های گذشته مشکلاتی در این راه وجود داشت.
باید دید فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ تا چه حد بر اجرای قانون و روش جدید صدور آی دی کارت تاکید دارند و آیا معرفی سامانه جدید به معنی پایان رویکرد سنی گذشته خواهد بود؟
به گزارش تسنیم روابط عمومی و امور فرهنگی سازمان لیگ فوتبال ایران روز گذشته اعلام کرد خبرنگاران، عکاسان، گزارشگران، تصویربرداران و صدابرداران رسانه های گروهی برای دریافت کارت پوشش خبری و تصویری رقابت های نوزدهمین دوره لیگ برتر در سامانه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار