مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان گفت: هفت سفره خانه سنتی در شهرستان زنجان، به دلیل نداشتن مجوز و پروانه فعالیت و همچنین ارائه خدمت به گردشگران ورودی به استان، پلمب شدند.

امیر ارجمند امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: در راستای مقابله با بیماری کرونا تمام واحدها و تاسیسات گردشگری استان به طور مستمر مورد بازدید قرار می گیرند.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان گفت: در همین راستا هفت سفره خانه سنتی در شهرستان زنجان، به دلیل نداشتن مجوز و پروانه فعالیت که به گردشگران ورودی به استان خدمات ارائه می دادند شناسایی شدند و از اداره نظارت بر اماکن عمومی شهر زنجان پلمب این واحدهای غیرمجاز درخواست شد.
وی گفت: اکیپ های نظارتی ستاد اجرایی استان بازدیدهای مستمر خود را از تاسیسات گردشگری استان انجام می دهند.
ارجمند عمل به دستورالعمل های ابلاغی توسط واحدهای گردشگری را برای حفظ سلامت هموطنان عزیز لازم الاجرا دانست و یادآور شد: امیدواریم با همکاری و همراهی تاسیسات گردشگری سطح استان بتوانیم این ویروس را مهار و شاهد حضور گردشگران و رونق دوباره این واحدها در آینده نزدیک باشیم.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان در ادامه از انجام موافقت اصولی با دایر شدن سفره خانه سنتی در طارم خبر داد و افزود: موافقت اصولی سفره خانه سنتی در طارم با زیربنای 566 مترمربع و سرمایه گذاری 13 میلیارد ریالی بخش خصوصی افتتاح شد.
وی گفت: توسعه صنعت گردشگری به اشتغال پایدار کمک می کند و در همین راستا با بهره برداری از این طرح، به طور مستقیم برای 10 نفر ایجاد اشتغال می شود که تاکنون برای پنج سفره خانه سنتی در شهرستان طارم از این اداره کل مجوز صادر شده است.
ارجمند گفت: با توجه به ایجاد کمیته های تخصصی در رفع موانع سرمایه گذاری در استان زنجان تلاش می شود تا از تاسیس و ایجاد تاسیسات گردشگری حمایت قانونی شود.
انتهای پیام/73005/ق

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار