تهران- ایرنا- در نشست خبری ششمین جشنواره نوای خرم، ضمن تاکید بر اینکه این جشنواره می تواند از نظر آماری اطلاعات مفیدی در اختیار مدیران قرار دهد به افزایش ۶۰ درصدی مقبولیت و مشارکت در این جشنواره توسط هنرمندان جوان اشاره شد.

نشست خبری آغاز ششمین دوره مسابقه و جشنواره نوای خرم با حضور بردیا صدرنوری مدیر جشنواره، ناصر ایزدی دبیر هنری جشنواره و رضا خرم عضو شورای سیاست گذاری جشنواره نوای خرم صبح امروز (سه شنبه ۲۸ آبان) در تالار وحدت برگزار شد.
در ابتدای این نشست بردیا صدرنوری ضمن ارائه گزارشی از روند برگزاری دوره ششم این جشنواره گفت: فراخوان این دوره از جشنواره تیرماه منتشر شد و تا ۳۰ مهر دبیرخانه پذیرای تصاویر ارسالی از اجرای داوطلبان بود. تعدادی از آثار ارسال شده پس از طی مراحل داوری، به مرحله نهایی راه یافتند و مرحله رقابتی این دوره از جشنواره از پنجشنبه پیش رو آغاز خواهد شد.
وی ضمن ابراز خرسندی از توفیق در برگزاری پنج دوره از این جشنواره تاکید کرد: این جشنواره بدون حمایت مالی از سوی نهادی خاص و بدون برخورداری از حامی مالی برگزار شده است؛ اما باید از بنیاد رودکی و دفتر موسیقی به واسطه حمایت های معنوی خود از این جشنواره تشکر کنم.
صدر نوری افزود: یکی از مهمترین کمک های دفتر موسیقی به این جشنواره فعال سازی ادارات ارشاد استان ها برای تبلیغات و تسهیل سازی امور در صدور مجوزها بود. بنیاد رودکی هم امسال سالن مراسم اختتامیه را به صورت رایگان در اختیار ما خواهد گذاشت و این تنها کمک مالی به جشنواره بود.
۶۰ درصد رشد در یک سال
وی در ادامه خاطر نشان کرد: تاکید ما بر پرداختن به سرمایه های نوجوان در عرصه موسیقی است. یکی از اهمیت های این جشنواره ارائه مختصات و اطلاعات آماری به مدیران عرصه فرهنگ برای برنامه ریزی در عرصه های کلان موسیقی کشور و توجه به این رده سنی است. برنامه ریزان فرهنگی کشور باید نگاه دقیق تری نسبت به چنین رویدادهایی داشته باشند. ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار