تبریز - ایرنا - استاندار آذربایجان شرقی گفت: ٨٠ تا ٩٠ درصد مردم استان ملاحظات بهداشتی را رعایت می کنند و در مجموع کرونا در استان به خوبی مدیریت شده است.

محمد رضا پورمحمدی روز یک شنبه در گفت و گویی اظهار کرد: متاسفانه، روزانه به تعداد مبتلایان و جان باختگان در استان افزوده می شود و پای کار بودن متولیان بهداشت و درمان در استان برای غلبه بر این بیماری، جای امیدواری دارد.
وی افزود: خود مراقبتی و ماندن در خانه، بهترین راه پیشگیری از شیوع این بیماری است و به طور قطع، افزایش یا کاهش آمار مبتلایان به کرونا، به رفتار مردم در رعایت مسایل بهداشتی و پرهیز از رفت وآمدهای غیرضروری بستگی دارد.
پورمحمدی گفت: هدف از اجرای طرح غربالگری قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا است و امیدواریم در روزهای آینده تمام مردم استان تحت پوشش این طرح قرار گیرند.
وی ادامه داد: خوشبختانه مردم به شکل جدی در استان نکات بهداشتی و خودمراقبتی را رعایت می کنند.
پورمحمدی گفت: بنا به اظهار نظر سازمان جهانی بهداشت، در صورت رعایت حداکثری بهداشت عمومی و فردی، احتمالا از ۲۵ فروردین به بعد شاهد سیر نزولی این بیماری خواهیم بود.
وی اظهار کرد: آذربایجان شرقی در مقایسه با سایر استان ها در خصوص ابتلا به کرونا، در رتبه ۹ قرار دارد اما اگر تعداد مبتلایان را به ازای هر ۱۰ هزار جمعیت در نظر بگیریم در رتبه ۱۷ کشور قرار داریم.
به گزارش ایرنا، ۱۳۶۱ نفر از جمعیت ۳.۹ میلیون نفر آذربایجان شرقی به کرونا مبتلا هستند به عبارتی دیگر از هر ۱۰ هزار نفر در این استان حدود ۳.۴ نفر کرونا گرفته اند.
استاندار آذربایجان شرقی اضافه کرد: علاوه بر تبریز، در شهرستان های مرند، شبستر، سراب و میانه به خاطر کم ملاحظه گی برخی از مردم تعداد ابتلا بیشتر از دیگر شهرها و شهرستان ها است.
پورمحمدی یادآور شد: ایزولاسیون، قرنطینه، حکومت نظامی و فاصله ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار