امیر موسوی: صهیونیست ها جرأت حضور در خلیج فارس و دریای عمان را ندارند

فارس نیوز جمعه ۲۹ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۳۵
فرمانده کل ارتش با تاکید بر اینکه رژیم صهیونیستی اگر دست از پا خطا کند، عمر 25 ساله اش را کوتاه تر خواهیم کرد، گفت: بعید می دانم صهیونیست ها جرأت حضور در خلیج فارس و دریای عمان را داشته باشند.

به گزارش گروه دفاعی خبرگزاری فارس، برنامه دستخط این هفته با حضور امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران به مناسبت هفته دفاع مقدس پخش شد.
امیر سرلشکر موسوی متولد 1338 در قم، حدوداً 60 ساله است و کسی است که پله های رشد را مرتب و منظم طی کرده است؛ سال 58 وارد ارتش جمهوری اسلامی شده و 8 سال دفاع مقدس را در جبهه های حق علیه باطل حضور داشته است. امروز او جزو یکی از برترین افراد در حوزه عملیات و راهبردهای نظامی در دنیاست. کسی که هم از امروز و هم از گذشته در عرصه دفاع مقدس حرف ها و گفتنی های فراوانی دارد.
*سلام، خیلی خوش آمدید.
علیکم السلام و رحمه الله. خیلی ممنون و تشکر. خدمت ملت بزرگ ایران هم عرض سلام دارم.
*خیلی خوشحال هستیم که در خدمت شما هستیم و ممنون که با همه مشغله این وقت را در اختیار ما گذاشتید. چقدر ما الان آماده هستیم؟ جمله ای از شما خواندم که چند بار روی این تاکید کردید ما در خواب هم باید آماده عملیات باشیم.
بله. وظیفه ارتش جمهوری اسلامی ایران و سایر نیروهای مسلح، هرکدام ماموریت های خاص خود را دارند، دفاع از نظام و استقلال کشور، حدود و ثغور کشور عزیز ایران است. بنابراین آنچه فکر می کنیم تهدیدات ماست، اشراف کامل داریم و برای یک مقابله احتمالی آن احتمالات مختلف یا سناریوهای مختلف را آماده کرده ایم و برای همه اش فکر و طرح تنظیم کرده ایم. بنابراین نگرانی از اینکه یک تقابل احتمالی صورت بگیرد نداریم ضمن اینکه به وعده خداوند که به نیروی مدافع حتماً پیروزی را عطا می کند، ایمان کامل داریم.
*آقای رئیس جمهور سفری به تاجیکستان داشتند، رئیس جمهور روسیه و امیر قطر را آنجا دیده بودند، به ایشان ...

سرخط اخبار