برای نخستین بار در کشور

آغاز طرح ملی استفاده از خودنویس در محمودآباد

لوگوی واحد مرکزی خبر واحد مرکزی خبر . یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۳:۳۲
طرح ملی استفاده از خودنویس از کلاس سوم ابتدایی در سیستم آموزشی کشور، در شهرستان محمودآباد آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز مازندران ، این طرح ملی توسط حامد نیک پی دبیر آموزش و پرورش محمودآباد و پژوهشگر برگزیده شایسته تقدیر وزارت آموزش و پرورش مطرح و امروز با حضور منصور کیایی معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش مازندران، مدیر آموزش و پرورش، بخشدار مرکزی، دهیار و اعضای شورای اسلامی و جمعی از دانش آموزان روستای خشت سر از توابع بخش مرکزی شهرستان محمودآباد، برای نخستین بار در سیستم آموزشی کشور آغاز شد.
حامد نیک گفت: با توجه به ساختار نوک خودنویس و نوع جوهر دهی آن با فشار کمتر و چسبندگی بیشتر نسبت به مداد و خودکار بر روی کاغذ، موجب احساس خستگی کمتر، دقت بیشتر، بهبود مهارت های حرکتی و شکل گیری نظم در ساختار فکری دانش آموزان و نیز لذت بردن آن ها هنگام نوشتن می شود.
بیشتر بخوانید: بهره مندی ۲۵۰دانش آموز از تسهیلات خرید لوازم آموزشی
این پژوهشگر افزود: با همگانی شدن استفاده از خودنویس میان افراد جامعه، مطالعه کتاب، مطالب علمی و ... با هدف وسعت بخشیدن به حیطه دانستنی ها و در پی آن نوشتن مطالب وسعت یافته و استمرار در این مسیر موجب ایجاد فرهنگ کتابخوانی به عنوان یکی از ارکان پیشرفت فرهنگی در جامعه خواهد شد.
نیک پی با اشاره به تاکید کارشناسان بر پیوند دست خط با شخصیت افراد گفت: هنر خوشنویسی در مجموعه هنر های تجسمی مانند تذهیب و معرق در نوشتار فارسی عجین شده و با توجه به اینکه رسم الخط فارسی که حالت خوشنویسی، خطاطی و هنری نوشتار را در خود جای داده، خودنویس به عنوان یکی از بهترین ابزار نوشتاری محسوب و این طرح هنر کهن خوشنویسی و زیبا نویسی در جامعه را نهادینه می کند. همچنین طرح ملی استفاده از خودنویس در سیستم ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار