تسهیلات کمک خرید تراکتور با آورده ۲۰درصدی کشاورزان دامغانی

لوگوی واحد مرکزی خبر واحد مرکزی خبر . جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۱:۳۶
مدیر جهاد کشاورزی دامغان: ۶۸ دستگاه تراکتور، با یکسال گارانتی به قیمت دولتی و به صورت ۲۰ درصد آورده متقاضی و ۸۰ درصد تسهیلاتی تحویل بهره برداران دامغانی شد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما استان سمنان ،  سیدمحسن طباطبائیان  گفت: به منظور توسعه مکانیزاسیون کشاورزی در سال زراعی  و در قالب برخورداری از تسهیلات خط پنج، ۶ و هفت اعتباری مکانیزاسیون سال ۹۹، تسهیلات لازم در شهرستان دامغان برای خرید ۶۸ دستگاه تراکتور در زیربخش های زراعت، باغبانی جذب و پرداخت شد.
وی افزود: این تراکتور ها با یکسال گارانتی به قیمت دولتی تحویل بهره برداران شد که به صورت ۲۰ درصد آورده متقاضی و ۸۰ درصد تسهیلاتی ارائه شد.
طباطبائیان گفت: اولویت اصلی جهاد کشاورزی، افزایش ضریب مکانیزاسیون با برنامه ریزی تسهیلات بانکی است که از این طریق با افزایش سه برابری سهمیه خرید انواع تراکتور های باغی و زراعی به صورت مستقل، حرکت بسیار ارزشمندی در این بخش صورت گرفت.
طباطبائیان خاطرنشان کرد: بهره برداران متقاضی دریافت تسهیلات مکانیزاسیون می توانند با مراجعه به مرکز جهاد کشاورزی نسبت به ارائه درخواست خود اقدام کنند.
با توجه به سطح زیر کشت و ماشین آلات موجود، ضریب مکانیزاسیون شهرستان ۱.۸ اسب بخار در هکتار است. وی تصریح کرد: سال گذشته بیش از ۲۹ میلیارد ریال تسهیلات جذب شد که شامل خرید ۳۰ تراکتور زراعی و باغی و ۹ دستگاه ادوات در بخش های مختلف زراعی و باغی بود.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دامغان گفت: از سال ۱۳۹۱ تاکنون بیش از ۱۸۵ میلیارد ریال تسهیلات مکانیزاسیون در شهرستان دامغان جذب و پرداخت شد.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار
لوگوی شبستان شبستان .