مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی، گفت: پهنه تاریخی تبریز ظرفیتی بکر برای گسترش فعالیتهای عمومی فرهنگی و رونق گردشگری هستند.

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، مرتضی آبدار، امروز پیرامون ایجاد گذرهای فرهنگی در تبریز، با اشاره به اینکه یکی از مباحث اصلی حوزه مدیریت شهری خصوصاً در محدوده های تاریخی تعریف گذرهای فرهنگی است، اظهار داشت: تبریز به عنوان شهری با هویت تاریخی چند هزارساله، غنی از چنین معابر و گذرهای تاریخی است که می توان با تدوین برنامه ای کوتاه و میان مدت از این ظرفیت های موجود برای توسعه گردشگری فرهنگی استفاده کرد.
وی بابیان اینکه در وهله اول ایجاد زیرساخت های لازم، مرمت کالبد و جداره های تاریخی در این مسیرها باید در دستور کار قرار گیرد، افزود: در کنار این مهم، باید بابیان مفاهیم فرهنگی و هنری، معرفی صنایع دستی، تولید محتوا، اطلاع رسانی و طرح موضوع به منظور جلب مشارکت مردمی در راستای رونق و توسعه گردشگری فرهنگی در محدوده­های تاریخی، تلاش کرد.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان ادامه داد: هماهنگی و هم افزایی ارگان های مختلف درگیر در این طرح ازجمله اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان متولی، شورای اسلامی و شهرداری تبریز، جلب مشارکت مردمی و همکاری اصناف حاضر در مسیرهای تعیین شده برای ایجاد گذرهای فرهنگی از مهم ترین عوامل مؤثر در موفقیت این طرح است.
گفتنی است، گذرهای فرهنگ و هنر شامل خانه های تاریخی، موزه ها، گالری ها، فروشگاه های صنایع دستی و ... خواهد بود، که درواقع محل هایی هستند برای مجموعه ای از کسب وکارهای فرهنگی و هنری، از جمله هنر خیابانی، تئاتر، هنرهای آئینی و ... که مدت زمان ایستایی گردشگر، به تبع آن ارتقای رضایت ایشان، ایجاد اشتغال و درآمدزایی به همراه دارند.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.