رئیس هیأت مدیره انجمن صنفی گاوداران ایران گفت: مشکل تامین نهاده های دامی با تخصیص ارز حل شده، اما مشکل توزیع موجب کمبود و گرانی آن ها در بازار شده است.
احمد مقدسی در گفت وگو با ایلنا با تاکید بر اینکه تصمیم یکشبه برای عرضه ذرت و جو دامی در سامان بازارگاه نتایج منفی بر بخش توزیع داشته است، اظهار کرد: در روزهای پایانی سال گذشته با تصمیم یکشبه اعلام شد که توزیع ذرت و جو دامی تنها از طریق سامانه بازارگاه انجام می گیرد.
وی ادامه داد: سامانه بازارگاه برای کنترل بازار و حدف واسطه بسیار موثر است، اما با توجه به عدم آگاهی و آموزش دامداران عرضه نهاده های دامی در این سامانه مشکلاتی را به دنبال داشته است.
مقدسی با یادآوری اینکه جمعیت بزرگی از دامداران دسترسی به اینترنت نداشته یا نحوه استفاده از آن را نمی دانند، افزود: 78 درصد دامداری های کشور سنتی و تنها حدود 22 درصد آن ها صنعتی هستند به عبارت دیگر جمعیت بزرگی از دامداران که اغلب ساکن روستاها هستند امکانات دسترسی به اینترنت ندارند و از نحوه استفاده از آن آگاه نیستند.
وی اضافه کرد: عدم آگاهی بخش زیادی از دامداران از نحوه استفاده از بازرگاه موجب بروز مشکلاتی در توزیع نهاده های دامی شده که نتیجه آن ادامه افزایش قیمت در بازار نهاده ها است.
به گفته مقدسی؛ لازم بود قبل از تصمیم برای عرضه نهاده های دامی در سامانه، آموزش های لازم به دامداران داده می شد.
وی گفت: برای آموزش به دامداران برای استفاده از سامانه حداقل یکماه لازم بود تا شاهد این مشکلات نباشیم.
مقدسی با بیان اینکه تشکل ها که نماینده تولیدکنندگان هستند نیز از این تصمیم بی اطلاع بودند، اظهار کرد: درست چند روز مانده به شب عید این ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار