فیفا با سیاست، فوتبال ایران را تحریم کرده است!

برترینها شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۳:۲۵
جیانی اینفانتینو برخلاف سپ بلاتر ارتباط بسیار نزدیکی با کشورهای عضو دارد و بیش از رییس پیشین فیفا به کشورهای مختلف سفر و با سران عالی رتبه کشورهای برای اخذ امتیازات بیش تر، مذاکره می کند اما سهم ایران از این رابطه یک طرفه چیست؟

خبرگزاری ایسنا: جیانی اینفانتینو برخلاف سپ بلاتر ارتباط بسیار نزدیکی با کشورهای عضو دارد و بیش از رییس پیشین فیفا به کشورهای مختلف سفر و با سران عالی رتبه کشورهای برای اخذ امتیازات بیش تر، مذاکره می کند اما سهم ایران از این رابطه یک طرفه چیست؟
جیانی ایفانتینو با استناد اساسنامه فدراسیون جهانی بر روی مسائل مختلفی از قبیل رفع تبعیض نژادی و جنسیتی، مبارزه با فساد و منع دخالت های سیاسی در فوتبال و غیره توانسته اقدامات مطلوبی در طی چند سال گذشته در عرصه جهانی فوتبال انجام دهد که نتایج برخی از این اقدامات در فوتبال ایران و سایر کشورها مشهود بوده است.
اینفانتینو از زمان تکیه زدن به صندلی ریاست فدراسیون جهانی فوتبال، چندین بار به ایران سفر کرده و اکنون در تدارک سفر دیگری به ایران است تا اهداف خود را در ایران دنبال کند. رابطه ی نزدیک او با فدراسیون فوتبال می تواند برای کشوری مانند ایران که از لابی قدرتمندی در فوتبال آسیا ندارد و به علت تحریم های آمریکا از حیث مسائل مالی در مضیقه است اتفاق خوشایندی باشد اما این روزها رابطه فیفا و فدراسیون فوتبال ایران مانند یک اتوبان یکطرفه ای است که خیر و برکاتش برای فوتبال ایران عملا "هیچ" بوده است.
در سالیان گذشته، تحریم های اقتصادی آمریکا فشار مالی شدیدی بر فوتبال ایران وارد کرده است و موجب انباشت بدهی سنگین تیم های باشگاهی و حتی فدراسیون فوتبال ایران به افراد حقیقی و حقوقی شده و بواسطه برخی از همین مشکلات و نبود مراودات مالی، کار به کسر امتیاز و جریمه های سنگین برخی از تیم های باشگاهی کشیده است.
دور جدید تحریم های سیاسی آمریکا علیه ایران که تقریبا با دوره ریاست اینفانتینو همراه بوده و موجب ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار