همیشه زمانی که به دنبال رفع عظش یا تجدید انرژی خود هستید، چای یخ زده ، لاته یا اسپرسو اولین گزینه هایی هستند که به ذهن تان می رسد و وسوسه تان می کند ،به خاطر داشته باشید که این نوشیدنی ها و دیگر نوشیدنی های مشابه می توانند مقدار زیادی قند دارند و بیشتر از کالری استاندارد روزانه را وارد بدن شما بکنند .

به گزارش سایت طلا، آب لیمو می تواند جایگزین خوش طعم برای این نوشیدنی ها باشد که دارای کالری صفر است و علاوه بر اینها چندین مزیت اساسی برای سلامتی را به همراه دارد.
فواید آب برای بدن
در ترکیب آب و لیمو مهمترین رکن وجود آب است ، و طعم دار و خوشبو کردن این آب با لیموی تازه می تواند به جذابیت آن کمک کند و در هنگام تشنگی گزینه اول شما برای نوشیدن باشد. نوشیدن آب کافی برای سلامتی ضروری است زیرا آب یکی از اجزای شیمیایی بدن شماست و حدود 60 درصد از وزن بدن تان را تشکیل داده است و عنلکرد صحیح سیستم ایمنی بدن تان به وجود میزان کافی از آب بستگی دارد. زیرا آب سموم موجود را از بدن خارج می کند ، مواد مغذی را به سلول ها منتقل می کند و یک محیط مرطوب برای بافت های گوش ، بینی و گلو ایجاد می کند.
عدم مصرف آب کافی بدن تان را به سمت کم آبی می برد و این زمانی مشخص می شود که بدن تان آب کافی برای انجام عملکردهای طبیعی خود نداشته باشد و در نتیجه دچار مشکل شود . به طور معمول زنان باید روزانه 2.2 لیتر آب که معادل 9 فنجان، و مردان حدود 3 لیتر که معادل 13 فنجان آب می شود. 
فواید لیمو برای بدن
اضافه کردن لیمو به آب یک روش آسان برای به دست آوردن برخی از فواید غذایی این میوه است. لیموها از نظر چربی اشباع و خوردنی ای کم سدیم است و همچنین منبع خوبی برای تامین فولات ، پتاسیم و ویتامین C بدن هستند.
فولات ویتامین B محلول در آب است که برای جلوگیری از نقص لوله عصبی در دوران بارداری شناخته شده است. همچنین ممکن است از اختلالات شناختی ، سرطان ، بیماری های روانی خاص و بیماری های قلبی و عروقی جلوگیری می کند. پتاسیم پروتئین و عضله ایجاد می کند ، رشد طبیعی بدن ...

سرخط اخبار